У столиці демонтували пам’ятний знак на честь дружби Києва та Москви, який розташовувався у сквері по вулиці Маршала Якубовського, 8. Так комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Голосіївського району, на балансі якого був монумент, виконало рішення Київської міської ради від 8 липня 2021 року. Його було ухвалено на численні прохання киян. Далі згадане столичне підприємство має провести аудит усіх пам’ятних знаків у Києві, пов’язаних із державою-агресором, і вирішити їхню подальшу долю.

Фото з сайту lb.ua

«Цього шматка граніту в Києві вже немає. І це наша з вами перемога. Нині пам’ятний знак зберігається в Голосіївській РДА та має стати експонатом майбутнього музею тоталітаризму», — написала на своїй сторінці у фейсбуці депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова.

Слідом за декомунізацією потрібно було б провести жорстку дерусифікацію. А різноманітні шовіністичні гасла про «один народ» і «російську землю» шизофреніки-єдинороси нехай залишають собі, вважає депутатка. А в нашому Києві, столиці України, не має бути місця повазі до окупантів. Зараз команда активістів збирає інформацію про столичні топоніми (зокрема, назв вулиць і об’єктів тощо), пам’ятники, інший спадок, пов’язаний із Росією. Надалі буде розроблено комплексний підхід задля очищення міста від імперської спадщини.

Кам’яну брилу встановили в серпні далекого 2001 року, коли Голосіївський район ще називався Московським, повідомляє пресслужба Київради. 2015-го активісти розмалювали монумент у синьо-жовті кольори.

Фото з сайту anna-news.info