• Любомира КОВАЛЬ

  Українців забезпечать субсидіями на 100%

  Гострі питання, які традиційно виникають восени та привертають багато уваги, а часом породжують спекуляції чи й відверту брехню, — це питання щодо опалювального сезону і тарифної політики. З ініціативи Президента уряд розробив чіткий план — дорожню карту із п’яти зрозумілих і чітко прорахованих кроків, які дадуть змогу пройти поточний опалювальний сезон спокійно, за планом і без форс-мажорів.

 • Олег ГРОМОВ

  Запаси розвідано. А як їх узяти?

  Використання цього рідкісноземельного металу в різних галузях світової економіки, зокрема  в авіаційній, космічній та ракетній, інтенсивно збільшується. Однак поки що найширше застосування — акумулятори електромобілів. Як свідчать закордонні джерела, до кінця  2021 року обсяги продажу електромобілів можуть зрости майже на 45% і їх буде збуто 4,6 мільйона одиниць.

 • Володимир ГАЛАУР

  У Харкові розпочнуть виробництво вакцини проти коронавірусу

  До оприлюднення офіційної заяви про початок виробництва  на харківському майданчику вакцини «CoronaVac» у наповнених шприцах високотехнологічна фармацевтична компанія України «Лекхім» ішла майже три роки. Чи ця задумка з’явилася відразу ж після спалаху пандемії, чи пізніше, в компанії не уточнюють. Але достовірно одне: 2021 року група «Лекхім» стала офіційним постачальником цієї вакцини в Україні, уклавши контракт про поставки з Sinovac Biotech — найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин, що випускає 300—500 мільйонів доз на рік. Група компаній «Лекхім» за 8 місяців цього року поставила в Україну майже 9 мільйонів доз.

 • Василь БЕДЗІР

  Плюси й мінуси літнього сезону на Закарпатті

  Чи всі можливості, які відкривали влітку місця відпочинку, нарешті звільнено від більшості обмежень попереднього коронавірусного періоду, використано? Що на організаторів і надавачів послуг чекає попереду?  Це з’ясовував кореспондент «Урядового кур’єра» на Закарпатті.

 • Про перегляд рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03 «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту»

  Відповідно до частини дванадцятої статті 16 Закону України «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» (далі — Закон) Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі — Комісія) розглянула вимогу Міністерства цифрової трансформації України про перегляд рішення Комісії від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03.

 • Алла ВЛАСОВА

  Кіно єднає

  Фестиваль «ОКО» — один з наймолодших мистецьких форумів у країні. Але рівню зацікавленості до нього можуть позаздрити найвідоміші фестивалі: цьогоріч на адресу оргкомітету надійшло  понад 500 заявок із 73 країн.  До фінальної конкурсної афіші увійшло 34 стрічки міжнародної програми та 17 фільмів, що представляли вітчизняний кінематограф. А враховуючи ще позаконкурсну програму і вільний вхід на всі кіносеанси, можна впевнено говорити, що кіно- і віртуальних туристських вражень — завдяки фільмам глядачі побували у понад 40 країнах — гостям фестивалю вистачить надовго.

 • «ООН має підтримувати тих, хто хоче змінити світ на краще»

  Виступ Президента України Володимира Зеленського на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН

 • Павло КУЩ

  Територія очікування мирних змін

  Прифронтовий Донбас залишається не тільки найбільш потерпілим від гібридної війни Росії проти України. Тривалий час його небезпідставно вважають територією очікування. Адже вчора, позавчора, точніше, понад сім років тому, розпочалася збройна агресія РФ і руйнування місцевих потужних промислових підприємств та об’єктів соціальної інфраструктури.

 • Відділ новин «Урядового кур’єра»

  Двосторонні зустрічі у Нью-Йорку: Крим, Донбас і «Північний потік-2»

  Курс України на членство в НАТО,  принципи й стандарти Альянсу лежать в основі всіх керівних документів у галузі національної безпеки і оборони. Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час зустрічі з генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом, яка відбулася у межах робочого візиту глави держави до Нью-Йорка, де триває 76-та сесія Генасамблеї ООН. 

 • Василь БЕДЗІР

  Ґаздують удома, за кордоном лише вчаться

  Виноградівський район один з тих, які свого часу гриміли на всю країну досягненнями в сільському господарстві. Тоді це були здобутки колективних господарств, і можна подумати, що нині, коли землі перейшли у приватну власність, все вже минулося. Однак це не так, про що свідчать ініціатива й невсипуща енергія людей, які збудували власний бізнес у тих самих селах, на тих самих землях. Усіх їх об’єднує тваринницька галузь, хоч історія успіху в кожного власна. Про це розповідь «Урядового кур’єра».