• Інформаційна війна: хочеш перемоги — наступай

  В одному з інтерв’ю радник президента США з національної безпеки генерал-лейтенант Герберт Макмастер зауважив на необхідності винайти спосіб протистояння стратегії, яку Росія постійно вдосконалює. Зокрема дезінформація, пропаганда і соцмережі — канали для розколювання суспільства й посилення соціальної конфронтації. Макмастер уточнив: ця проблематика є в американській Стратегії національної безпеки, оскільки питання, які роз’єднують чи об’єднують націю, особливо ті, що стосуються цінностей, критично важливі саме в контексті нацбезпеки. Україна — фактично передовий полігон і лабораторія, де теперішня Росія випробовує технології інформаційної вій­ни, спеціальних медіа-операцій та соціальної інженерії.

 • Юрій МЕДУНИЦЯ

  Ангели-охоронці з Небесної Сотні завжди з нами

  Їхні величезні портрети височать над Майданом. Відкриті й щирі обличчя, навічно оповиті небесною блакиттю, нагадують усім нам, якою ціною здобуто перші перемоги Революції гідності. Перші — тому що її досі не завершено. А чотири роки, що минули відтоді, як перші герої окропили своєю кров’ю центр охопленої справедливим протестом столиці, так і не дали відповіді на просте запитання: хто й коли спокутуватиме гріхи за скоєний проти власного народу злочин?  

 • Ольга ПРОКОПЕНКО

  Право на втрачену нагороду

  Тема сучасних відзнак для військовослужбовців не залишає мене байдужою. Як, напевне, і багатьох українців. Хай би хто що говорив, вони потрібні. Це хороший психологічний мотив для бійців. Окрім моральної підтримки, вони спрацьовують як розпізнавальний знак для побратимів. Окремі нагороди мають матеріальне підкріплення, і це теж дуже добре. Адже йдеться про героїв, які, ризикуючи здоров’ям, а часом і ціною власного життя захищають нас від ворожих атак. А що робити, якщо нагорода з якихось причин була загублена? І куди звертатись тим, хто знайшов чужу бойову відзнаку? 

 • Євген ЛОГАНОВ

  Запоріжжя має амбітні плани на цей рік

  Відтепер голови об’єднаних територіальних громад Запорізької області спільно формуватимуть позицію з питань захисту інтересів територій, співпрацюватимуть із депутатами облради, облдерж­адміністрацією, розроблятимуть пропозиції до міжнародних донорів щодо підтримки секторальних реформ. Задля цього створено раду голів ОТГ Запоріжжя.

 • Роман КИРЕЙ

  Поки у Будищі думають, у Стеблеві діють

  Жителі села Будище Лисянського району на Черкащині й досі не зовсім переконані у правильності кроку згуртування в громаду. Зрозуміло, що їх непокоять одвічні сакраментальні питання: що з того вийде і чи не програє в чомусь їхнє село? Селяни й порушили їх на зустрічі з ініціативною групою об’єднання територіальних громад у районі.

 • Валерій МЕЛЬНИК

  Панове депутати, у людей теж гідність є!

  Воля, яку українці здобули після постання державного суверенітету, нині виявилася спотвореною до повного правового нігілізму, ризикованої самодіяльності на грані чи вже й за гранню фолу, отаманщини.

 • Фонд соціального страхування впроваджує адресну допомогу

  Під страховим захистом Фонду соціального страхування України нині перебувають 12 мільйонів осіб, а також понад 207 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей постійно отримують страхові виплати зі страхування від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Фонд забезпечує своєчасно і у повному обсязі виконання своїх зобов’язань перед застрахованими особами, потерпілими на виробництві та членами їх сімей, зокрема щодо надання матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних та соціальних послуг, які становлять понад 92% видаткової частини бюджету Фонду. 

 • Оксана ГОЛОВКО

  Історичний політ над парком «Фенікс»

  У неділю у сніговому парку «Фенікс» фристайліст Олександр Абраменко у вирішальній спробі — суперфіналі змагань з лижної акробатики виконав стрибок Back Full-Full-Double Full, набрав у сумі 128,51 бала і здобув історичне для вітчизняного спорту «золото».

 • Станіслав ПРОКОПЧУК

  «Відкрите небо». Не для всіх

  На нещодавній зустрічі з Володимиром Омеляном, міністром інфраструктури, почув цифру, яка дуже здивувала. Виявляється, кількість наших громадян, котрі скористалися торік авіаційним транспортом, не перевищила… п’яти відсотків. І це за умови, що два роки поспіль зростання авіаційних перевезень у країні становить 30 відсотків. Ця тенденція, за прогнозами очільника МІУ, збережеться цього року і наступного, потім відбудеться стабілізація.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Не можна умиротворювати агресора

  Часи, коли Мюнхенська конференція з безпеки посилала людству сигнали порозуміння та надії, відійшли в минуле. Доказом стала нинішня 54-та зустріч, яка засвідчила: у сучасному глобалізованому світі є конфлікти, над якими не один рік без особливого успіху б’ються дипломати. Один з них — ситуація на Донбасі, яка виникла через збройну агресію Росії проти України майже чотири роки тому. Внаслідок цього території Луганської та Донецької областей опинилися під контролем незаконних бандитсько-терористичних угруповань, якими керують московські куратори, постачаючи маріонетковій владі самопроголошених «республік» фінансову та військову допомогу.