• Відділ новин «Урядового кур’єра»

  Країна здійснює реформи і неодмінно стане успішною

   Коли біля кордонів України Росія зосередила понад 90 тисяч військовослужбовців та брязканням зброї нагнітає ситуацію, коли щодня експерти обговорюють можливість широкомасштабного вторгнення російських військових в Україну, зрозуміло, чому саме на цій темі на початку кількагодинного пресмарафону, присвяченого екватору каденції Президента Володимира Зеленського, зосередилися журналісти. Відповідаючи на їхні запитання про ймовірність воєнної ескалації з боку північно-східного сусіда, глава нашої держави заявив: «Ми в стані війни вже вісім років, і ймовірність продовження потужної ескалації з боку Росії чи з боку бойовиків, яких підтримує РФ, може бути щодня. 

 • Любомира КОВАЛЬ

  Уряд зробив усе можливе для охоплення щепленнями

  В Україні створюють умови для реалізації здібностей обдарованих молодих спортсменів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час огляду Луганського обласного фізкультурного центру «Олімп» у межах робочої поїздки регіоном.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Ситуація гірша, ніж передбачали експерти

  Єврокомісія пропонує обме-жити термін дії сертифікатів ЄС про щеплення від коронавірусу дев’ятьма місяцями після отримання другої дози вакцини. Оскільки рівень захисту від хвороби із часом знижується, Європейський центр профілактики й контролю захворювань радить отримати бустерну дозу вакцини через шість місяців після завершення першого курсу щеплення. До цих шести місяців у Єврокомісії додали ще три, щоб люди встигли отримати додаткову дозу вакцини. Термін дії бустерної дози поки що не визначатимуть, адже щодо цього немає наукових даних.

 • Відділ регіональних проєктів

  1,5 мільйона дітей загинуло внаслідок штучного голоду

   Більшість свідків Голодомору, які наприкінці 1980-х наважилися вголос заговорити про ті страшні події, у 1932—1933 роках були ще дітьми. Можливо, їм було найважче. Пережитий голод не лише забрав у них здоров’я і часто рідних і друзів, смерті яких вони бачили на власні очі. Він забрав усі світлі барви їхнього дитинства, замінивши їх безпорадністю й покорою, німим розпачем та зруйнованою вірою в людяність і добро. Лише наприкінці життя їм відкрилися справжні причини цього лиха і страшні його наслідки не для одного покоління українців.

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  Вишита «Марія» прямує до Торонто

  Авторка проєкту «Креативна книга» уже добре знайома читачам «Урядового кур’єра» письменниця Олена Медведєва презентувала в Рівному вишиту «Марію» Уласа Самчука. Символічно — до Дня пам’яті жертв Голодоморів. Саме цей роман заслужено вважають одним із найсильніших творів про велику трагедію українського народу. На прикладі гіркої долі однієї родини автор довів, що найстрашніша смерть у світі — від голоду.

 • Відділ регіональних проєктів

  Збережи пам’ять. Збережи правду

  Очевидців Голодомору, а їм нині щонайменше 90 років, залишилося дуже мало, і саме тому їхні спогади такі цінні. Живі дитячі враження, заряджені тяжкими, зовсім не дитячими емоціями, особливо закарбовуються в пам’ять і залишаються там назавжди. Навіть у такому поважному віці люди діляться пережитим і не забули безлічі подробиць і деталей. Цим розповідям можна довіряти, їх треба ретельно збирати і записувати, бо ті гіркі спогади виявилися міцними й беззаперечними свідченнями про злочин, який скоїла кремлівська влада в часи СРСР проти українського народу. 

 • Актриса театру і кіно Ірма Вітовська: «Будьмо європейцями і чекаймо від кіно не тільки «ха-ха» та «хі-хі»

  Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка оприлюднив список творів на здобуття у 2022 році найвищої в Україні творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. У номінації «Кіномистецтво» подано кандидатуру Ірми Вітовської як виконавиці головних ролей одразу кількох фільмів, створених за підтримки Держкіно: «Брама», «Мої думки тихі» та «Казка старого мельника».

 • Любомира КОВАЛЬ

  Небо має бути доступнішим для наших громадян

  Міжнародний аеропорт «Бориспіль» став комунікаційним майданчиком масштабного інфраструктурного форуму «Велике будівництво: авіація та туризм». «Ми повертаємо світу ідею про європейський літак. І тепер це буде спільна мрія українців з нашими колегами з Європи. В Україні є прекрасний «Антонов» і можливість проведення всіх циклів для створення сучасного літака. Це непросто, проте абсолютно реально», — наголосив глава держави.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  У Німеччині новий уряд. Чого чекати Україні?

   Через майже два місяці після парламентських виборів у Німеччині соціал-демократи, зелені та ліберали уклали угоду про формування нового уряду країни, який очолить Олаф Шольц. Цей тристоронній альянс остаточно завершить період 16-річного правління консервативного уряду під керівництвом Ангели Меркель, яка вирішила більше не брати участі у виборах і заздалегідь заявила про свій намір відійти від великої політики. Уряд, сформований трьома партіями, стане своєрідним експериментом для Німеччини, бо досі кабінет формувався із представників двох партій. 

 • Павло КУЩ

  Утомлені неправдою

  Колись давно київський князь Святослав, готуючи похід проти ворогів чи недругів, як і належить чесному воїнові, відкрито попереджав про свої наміри: «Іду на ви!» А ось сучасний кремлівський геополітик, у якого руки тягнуться до сусідніх територій, лукаво мимрить щось на кшталт: «Іхтамнєт». Так було під час анексії Криму, те саме він белькотів, окупувавши «трактористами і комбайнерами» частини території Донбасу. І хоч відтоді вислів лідера Кремля став мемом і синонімом незграбної, неоковирної й підлої брехні, в РФ він нині дороговказ пропагандистам і навіть невід’ємний елемент державної стратегії.