• Енергосистему відновлено, вона готова до атак

   Енергетична галузь — основа української економіки. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, виступаючи на форумі «Майбутнє української енергетики», повідомляє департамент комунікацій Секретаріату КМУ. Учасники заходу обговорили ключові виклики та стратегічні перспективи енергетичної галузі в Україні. Глава уряду означив шість чинників, які забезпечують її стабільність.

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Мобілізуються фінанси на пріоритетні видатки

   У липні цього року задля прискорення трансформації України уряд створив міжвідомчу робочу групу з підготовки плану заходів для реалізації програми Євросоюзу Ukraine Facility — запропонованої Єврокомісією чотирирічної програми на 50 мільярдів євро, яка покликана допомогти фінансувати дефіцит бюджету України та реалізовувати програму європейських реформ.

 • Начальник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор МИКИТА: «Шанси перемогти країну, озброєну військовим вишколом, нульові»

   Закарпатська область тилова, і на неї лягають особливі обов’язки у країні, яка воює. Чим живе цей край і що робить влада для допомоги фронту? Про це, кореспондент «Урядового кур’єра» розмовляє з начальником Закарпатської обласної військової адміністрації Віктором МИКИТОЮ.

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  Як «Україна» працює на перемогу

   На тлі спричинених війною економічних негараздів в аграрному секторі країни ПАФ «Україна» в Миргородському районі, образно кажучи, на мапі Полтавщини як світла пляма. У департаменті агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації кажуть, що господарство успішно працює тому, що його очолює людина з багатющим досвідом роботи в сільському господарстві (65 років трудового стажу) Герой України Іван Балюк. Він підібрав дружну команду професіоналів, які душею вболівають за результати праці. Саме ці спеціалісти й не дали агрофірмі втратити високі позиції, що тримаються впродовж десятиріч.

 • Микола ШОТ

  Віра і правда життя

   Тернопільський академічний драматичний театр імені Тараса Шевченка розпочав 93-й сезон. І за доброю традицією, відкрив завісу прем’єрною роботою. Цього разу шевченківці запропонували глядачам містерію «Ісус — Син Бога живого» за Євангеліями від Матвія, Марка, Луки та Івана у викладі й осмисленні драматурга Василя Босовича. Режисер-постановник вистави — народний артист України, лавреат Шевченківської премії Федір Стригун. 

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Час наступного кроку на шляху до ЄС

   Торік у червні Україна отримала статус кандидата на членство в Європейському Союзі та сім рекомендацій Європейської комісії щодо реформ, які треба реалізувати для наступного кроку на шляху вступу до ЄС. А вчора на черговому засіданні уряду було схвалено Державну цільову національно-культурну програму «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року, мета якої — створення умов для реалізації прав і можливостей національних меншин та корінних народів. Коментуючи це рішення, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що після затвердження такої програми можна говорити, що на урядовому рівні повністю завершено виконання семи рекомендацій Єврокомісії.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  «Шляхи солідарності» мають потенціал

   Обсяг експорту української сільськогосподарської продукції через польський кордон скоротився на третину порівняно з минулим роком, що свідчить про те, що наявні потужності не використовують належно. Про це заявила єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян під час спільної пресконференції з віцепрем’єр-міністром з питань відновлення України — міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим, який перебував з візитом у Брюсселі.

 • Олег ГРОМОВ

  Ринок праці: пожвавлення та оптимізм на майбутнє

   Рівень безробіття 2023 року має знизитися до 19 відсотків, вважає перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко. Це свідчить про позитивну тенденцію. Адже за підсумками 2022-го, за інформацією Нацбанку, цей показник становив 21,1%. А на початку цього року головний фінансовий регулятор прогнозував, що рівень безробіття в нашій країні становитиме 26%, тобто буде на 7% вищим, ніж нині заявляють в уряді.

 • Олександр ВЕРТІЛЬ

  Пелагея, яку знають у Парижі

   Невеличке село Землянка лежить у поліській глибинці на Сумщині, на чималій відстані від великих міст і гомінких автострад. Однак упродовж кількох останніх років воно дедалі частіше заявляє про себе як перспективний туристський центр. І все завдяки знаменитій землячці Пелагеї Литвиновій-Бартош, чиє ім’я місцеві ентузіасти повертають у національну культуру. Масштаби її дослідницької роботи вражають. Важко знайти сегмент народознавства, яким не займалася б ця працелюбна жінка. 

 • Кадрові питання

   ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

  звільнив
  призначив