• Вікторія ВЛАСЕНКО

  Після поразки росії у війні має відбутися денуклеаризація цієї території

   Розв’язана росією війна проти України спричинила найбільшу міграційну кризу на території Європи з часів Другої світової війни, а також серйозні проблеми з голодом у світі. Про це в Раді Безпеки ООН заявила представниця США Ліза Карті під час спеціального засідання, присвяченого гуманітарній ситуації в Україні, спричиненій російськими обстрілами мирного населення та цивільної інфраструктури. Вона зауважила, що міжнародні організації надали українцям допомоги на понад мільярд доларів за час повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

 • Україна неодмінно здолає одвічного ворога

   Столичний Маріїнський палац укотре приймав українських воїнів. Цього разу — з нагоди Дня Збройних сил України. Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України, вручив бойові прапори, почесні найменування та стрічки почесної відзнаки Президента «За мужність та відвагу».

 • Надзвичайний і Повноважний посол України у ФРН Олексій Макеєв: «Німеччина починає дивитися на Україну іншими очима»

   Олексій МАКЕЄВ офіційно розпочав роботу Послом України в Німеччині 24 жовтня. Часу на роздуми в дипломата не було: того самого дня в Берліні проходив Українсько-німецький бізнес-форум за участі голів урядів обох держав, наступного дня — Міжнародна конференція з відновлення України під егідою G7, у якій цього року головує ФРН, а далі — сповнені численних зустрічей, делегацій і поїздок робочі будні.

 • Олег ГРОМОВ

  Промисловий безвіз: ще один крок до ЄС

   Україна веде переговори з Європейським Союзом  про приєднання нашої країни до промислового безвізу. «Урядовий кур’єр» всебічно аналізує, про що ця угода та які її найголовніші критерії. А також прогнозує подальший вплив на роботу віт­чизняного бізнесу.
  Промисловий безвіз — це фактично назва Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції  (угода ACAA, або про промисловий безвіз), підписання якої передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС.

 • Роман КИРЕЙ

  Тепло нової оселі

   Житлова проблема, й без того гостра у багатьох регіонах, під час війни загострилася ще більше. Наслідком російської агресії стали тисячі зруйнованих будинків і мільйони людей, які були змушені залишити місце свого проживання. Очевидно, вже зараз слід здійснювати весь необхідний комплекс заходів для кращого забезпечення українців житлом. І на перспективу, і сьогодні.

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  У модульному містечку поселять найвразливіших

   Нині тут кипить робота: будівельники прокладають каналізацію та водогін до модульного містечка, що виростає в Радивилові. Затим візьмуться за електрику. За проєктом, саме нею мають обігрівати капітально утеплені модулі. Чотири будиночки з 12 вже споруджено. Решту робіт обіцяють завершити до кінця грудня, щоб новий 2023 рік перші пів сотні нових жителів громади зустріли в новому житлі. У кожному модулі може жити сім’я з чотирьох осіб.

 • Енергетична система залишилася цілісною і контрольованою

   Учора відзначали День Збройних сил України. Відкриваючи чергове засідання уряду, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив вдячність кожному й кожній, хто зараз боронить нашу свободу. «Вдячні всім солдатам, офіцерам і сержантам Збройних сил, які захищають наше минуле, сьогодення та майбутнє.
  Ми знаємо, що завдяки вам Україна вистоїть і переможе. Хвилиною мовчання я пропоную вшанувати пам’ять усіх, хто віддав життя за Україну, її свободу і незалежність», — зазначив глава уряду.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Захід став на стежку нафтової війни

   Цього тижня набуло чинності ембарго ЄС на російську морську нафту. Це стало одним з найжорсткіших санкційних обмежень Євросоюзу, спрямованих на скорочення доходів від енергоносіїв, які путін використовує для фінансування війни проти України.
  росія — другий у світі експортер сирої нафти після Саудівської Аравії. 2021 року майже половина нафтового експорту припадала на Європу. Війна проти України не надто зменшила її прибутки від продажу нафти. 

 • Десять проривів ЗСУ, що здивували світ

   Збройні сили України як ядро сил оборони та опору української нації протягом майже 300 днів багато разів дивували світ. Як вказують авторитетні західні медіа, прямі військові витрати росії за дев’ять місяців війни з Україною становили близько $82 мільярди, а восени 2022 року їх вартість зросла вдвічі — до щонайменше $10 мільярдів на місяць.На прохання Укрінформу фахівці Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння сформували рейтинг здобутків ЗСУ за час війни. Це свідчення змін в самих ЗСУ. А ще свідчення того, що саме ЗСУ нині творять нову історію України та Європи.

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  «Найважче — коли немає змоги почути його голос»

  Привітна, тендітна, немов вербиченька, а голубі озерця її очей, здається, ось-ось розхлюпають добро. І водночас цілеспрямована, тверда, мов криця, з незламною впевненістю в перемозі України. В особистості начальниці Рівненського ЦНАПу Євгенії Курсик переплелися ці, на перший погляд, протилежності. Здається, що переді мною збірний образ української  жінки —  матері, дружини, берегині життя на рідній землі.