• Хто працюватиме в Україні завтра?

  В Україні загалом і на Рівненщині зокрема катастрофічно бракує фахівців робітничих професій. Тенденція, якій неабияк сприяє наш омріяний безвізовий режим, посилюється в геометричній прогресії. Люди їдуть за кордон як туристи, а тоді, провівши, так би мовити, розвідку боєм, повертаються — хто на легальну роботу, хто на чорну. Роботодавці Рівненщини, які нещодавно зустрілися за круглим столом із представниками місцевої влади, одностайно стверджують: ще якихось півроку — й працювати в Україні буде нікому. Що ж далі? 

 • Катерина МАЦЕГОРА

  Усе залежатиме від зростання ВВП

  Європейський Союз готовий долучитися до підтримки Фонду енергоефективності, який згідно з рішенням уряду й Верховної Ради розпочне роботу з січня наступного року. Цю тезу Прем’єр-міністр Володимир Гройсман озвучив під час спілкування з представниками регіональних ЗМІ в межах Національного прес-клубу реформ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік». 

 • З Вільнюса щоденно лунає молитва за Україну

  Литовський бізнес бачить перспективи розвитку української економіки. Про це Президент Петро Порошенко заявив під час Українсько-литовського бізнес-форуму у Вільнюсі, в якому взяв участь разом із Президентом Литви Далею Грібаускайте. 

 • Павло КУЩ

  «Універсал» вберегли від нацистів, а ІС-2 поцупили бойовики

  Цього року активна громада Олександро-Калинового вперше подала заявку на участь у всеукраїнському проекті «Неймовірні села України — 2017», і населений пункт відразу потрапив до півфіналу. Тобто донеччани пробилися до першої двадцятки претендентів з понад 300 учасників конкурсу. Звісно, конкурувати із знаковими селами, як Великі Сорочинці, Петриківка чи карпатськими населеними пунктами представникам Донеччини поки що складно. Та навіть підсумкове 13-те місце вважають успіхом. Тим більш, що громада отримала ще й спеціальну премію від Посольства Франції в Україні обсягом 50 тисяч гривень за вагомий внесок у збереження довкілля і біологічного різноманіття.

  Ці кошти вирішили використати для створення у музеї села окремих кімнат флори, фауни і геології. 

 • Індекс споживчих цін у листопаді 2017 року¹

  За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у листопаді 2017 року порівняно з жовтнем становив 100,9%, за період січень — листопад 2017 року — 112,5%. За період січень 1998 року — листопад 2017 року — 1178,0%.

  При цьому індекси споживчих цін на товари та послуги були такими:
   

 • Ірина ПОЛІЩУК

  Домашніх улюбленців хочуть обкласти податками

  Маєш кішечку — плати. Маєш песика — плати. Новина про те, що до парламенту подано законопроект, яким передбачається плата за утримання домашніх улюбленців, збурила українців. Адже в багатьох із нас вдома є пухнасті й не дуже антидепресанти. І хоч їх утримання задоволення не з дешевих, та для переважної більшості кіт чи песик є членом родини, тому з ними діляться мало не останнім шматочком. Як можна оподатковувати члена родини — ще те питання. Щоправда, не все тут так однозначно. Адже є такі, котрі утримують десяток чи й більше тварин у квартирі та не доглядають за ними. В результаті страждають і тварини, і сусіди. Коли за оравою тварин ніхто не прибирає, то сморід стоїть не лише в приміщенні, де вони живуть, а й у під’їзді, та навіть у дворі.

  Що насправді пропонується у вищезгаданому законопроекті, розбирався «Урядовий кур’єр». 

 • На Луганщині переможці конкурсу почали освоювати міні-гранти

  Асоціація органів місцевого самоврядування Луганської області вперше за часів початку АТО стала ініціатором проведення конкурсу проектів місцевого розвитку. Представники 49 місцевих рад взяли участь у конкурсі, а для фінансування проектів у результаті рейтингового голосування було підібрано 36 пропозицій. 

 • Економіка України за січень — жовтень 2017 року

  Чисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 жовтня 2017 р. становила 42 434,8 тис. осіб. Упродовж січня — вересня 2017 р. чисельність населення зменшилася на 149,8 тис. осіб.

  Порівняно із січнем — вереснем 2016 р. обсяг природного скорочення збільшився на 21,2 тис. осіб.

  Кількість живонароджених у січні — вересні 2017 р. становила 274,9 тис. осіб, померлих — 428,5 тис. осіб. 

 • «Європа прореагувала на факти Голодомору 1930-х років байдуже, а то й ворожо»

  Чи знали про Голодомор 1932—1933 років у Західній Україні, як намагалися зупинити трагедію Наддніпрянщини українські патріоти, та як на цинічне знищення людей реагувала Європа — про це розповідає Укрінформу директор інституту політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доктор історичних наук професор Микола КУГУТЯК. 

 • Підприємці скаржаться на роботу Центрів надання адміністративних послуг

  Світовий досвід доводить, що саме існування успішних прибуткових приватних підприємств безпосередньо впливає на рівень економічного розвитку держави. За оцінкою експертів, в економічно успішних країнах на частку малого та середнього бізнесу припадає 50-60% виробництва валового національного продукту, а також у цих країнах приватні підприємці виступають у ролі роботодавців для більшої половини населення країни. Тому пріоритетним завданням уряду на сьогодні має бути створення сприятливого економічного клімату та законодавчого середовища для підприємців.