• Володимир ГАЛАУР

  Як не пустити коронавірус у школу?

  Ще й досі після двох тижнів навчального року тривають дискусії про убезпечення учнів та педагогів і працівників шкіл від підступного вірусу COVID-19. Звісно, існують відповідні протоколи та інструкції, які, і в це віриться, безперечно, виконують у всіх закладах освіти. Проте статистика першої декади навчального року насторожує. На 10 вересня, за інформацією міністра охорони здоров’я Максима Степанова, в Україні 145 класів із майже 200 тисяч відправлено на самоізоляцію.

 • Місцевих виборів в ОРДЛО не буде

  Те, що у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі начебто підкилимно готують вибори в ОРДЛО на 25 жовтня і тому весь цей клопіт навколо відомої постанови парламенту, віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков назвав міфом і нісенітницею.

 • Призначення субсидії

  Міністерство соціальної політики роз’яснює, кому та які документи слід подати для призначення субсидії, а також механізм її обчислення

 • Павло КУЩ

  Своє майбутнє пов’язують з Україною

  Молодь з окупованих територій Донбасу, дитинство і юність якої випали на минулі неймовірно важкі шість років у нашій сучасній історії, зрозуміти складно, але можна і потрібно. Спробуйте тільки уявити себе на місці когось із них. Адже якщо тобі всього 10 років, ти дуже вразливий до всюдисущої липкої пропаганди, що, немов пробка, застрягла у вухах.

 • Юрій ТАРАНЕНКО: «За останнє десятиріччя ми посадили більш як 6 тисяч гектарів лісу»

  Мабуть, найголовніше завдання лісівників усієї України — вберегти ліси від пожеж. Як цю проблему розв’язують на Полтавщині, де ось уже кілька місяців не було дощів, а також про можливості заліснювати землі запасу й очікування від майбутньої Стратегії управління лісами до 2035 року «Урядовому кур’єру» розповідає начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства заслужений лісівник України Юрій ТАРАНЕНКО.

 • Микола ЮДІН: «Творчий почерк щепкінців удосконалюємо»

  Нещодавно Сумському академічному театру драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна надано високий статус національного. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з колективом щепкінців у Сумах. Тож серед драматичних театрів сходу України сумський став першим, котрий набув цього почесного і відповідального статусу.

 • Павло КУЩ

  Озброєні словом на захисті правди

  Справжня журналістика — це насамперед чітка принципова позиція. Професійна, громадянська і життєва. Водночас вона нагадує бойову позицію на передньому краї фронту, де опиняєшся на лінії вогню і віч-на-віч з ворогом. Інша річ, що у мирному житті носії зла, якому берешся протистояти, — несправедливість, злочинність і корупція, ретельно приховані й навіть замасковані. І на відміну від фронтових позицій, де є окопи чи бліндажі, на своїй газетярській, радіо- чи телевізійній позиції журналіст не має навіть такого захисту. А головна і єдина його зброя — тільки слово.

 • Олег ГРОМОВ

  Поліпшена стратегія: фінустанови змінять обличчя

  На початку вересня 2020 року Кабінет Міністрів України схвалив запропонований Міністерством фінансів варіант стратегії реформування державного банківського сектору. Влада планує впровадити для кожного банку, який перебуває у власності держави, окрему стратегію. До 2025 року буде знижено державну частку в банківському секторі з 60 до 25%.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Європарламент закликав негайно запровадити санкції проти Білорусі та Росії

  Ситуація в Білорусі стала однією із провідних тем сесії Європарламенту, яка завершилася у Брюсселі. У четвер євродепутати ухвалили резолюцію, в якій закликали провести нові президентські вибори у Білорусі та рекомендували Єврокомісії внести Олександра Лукашенка до санкційного списку. Резолюцію підтримали 574 євродепутати, 37 висловилися проти, 82 утрималися.  

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Пенсійний фонд іде у смартфон

  Отримати інформацію про заробітну плату, трудовий стаж, пенсію, проконтролювати сплату роботодавцем страхових внесків, подати заяву на автоматичне призначення чи перерахунок пенсії, оцінити свою майбутню пенсію, перевірити реєстр застрахованих осіб та електронну пенсійну справу, виправити неточні чи неактуальні дані, переглядати дані електронного реєстру листків непрацездатності, відомості електронної трудової книжки. Усе це тепер можна буде робити не лише через комп’ютер чи ноутбук, а й через смартфон. Учора Пенсійний фонд презентував широкому загалу однойменний мобільний додаток для смартфонів і планшетів.