• Чому аграрне рейдерство безкарне?

  Рейдерство в аграрній царині, тобто злочинне захоплення сільськогосподарських земель і урожаю на них, останнім часом набуло характеру національного лиха. І, як зауважують у Міністерстві юстиції, це було б неможливим без протиправного сприяння державних реєстраторів. Це навіть дало привід для звинувачень: мовляв, вітчизняна юстиція потурає рейдерам. Але наскільки обґрунтовані такі звинувачення? 

 • Зростання пенсій перевищуватиме рівень інфляції

  Одразу після ухвалення Верховною Радою пенсійної реформи люди відчують перші позитивні результати у вигляді підвищених пенсій. Так характеризує подальші зміни міністр соціальної політики Андрій Рева. 

 • Євген ЛОГАНОВ

  Мікрогранти за конкурсом

  У Запорізькій області активно створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. За інформацією в.о. директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної держадміністрації Віталія Литвиненка, ОСББ вже діють у 29% житлофонду. Загалом у регіоні функціонують 1381 ОСББ, що об’єднують 1507 житлових будинків. Цікаво, що в сільській місцевості люди об’єднуються навіть активніше, ніж у великих містах. Про це свідчать статистичні дані. Найбільше об’єднань співвласників створено в Запоріжжі (853), Бердянську (212), Мелітополі (78), Токмаку (62). А ось відсоткове співвідношення досить цікаве. У загальній кількості багатоквартирних будинків, де створено ОСББ, лідерами є Веселівський район, де об’єднаннями охоплено 100% житлового фону, і Більмацький — там ОСББ охоплює 56% будинків. Це найбільша кількість створених протягом року ОСББ в області після набуття чинності Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». Отже, в селі люди мобільніші щодо об’єднання. 

 • Іван ШЕВЧУК

  В Одеському зоопарку цього року велике поповнення новонароджених

  Пташеня страуса на ім’я Симон, маленькі лані Альбіна та Есмі, мавпенятко Ізі — це не персонажі якоїсь дитячої казки чи вистави, а мешканці Одеського зоопарку. Усі вони з’явилися на світ цього року.  

 • Олег ГРОМОВ

  Суперечка з карабіном

  На жаль, останнім часом Кіровоградська область стала ареною рейдерських захоплень фермерських господарств, а також переписування договорів оренди землі на нових хазяїв. Це призвело до соціальних збурень, і як наслідок — фермери почали озброюватися та наймати структури, які захищають їх від непроханих гостей. Чому так відбувається? Як ставляться фермери до земельної реформи та вільного ринку землі? У всьому цьому і намагався розібратися кореспондент «УК», який вирушив у спеціальне відрядження до Кропивницького. 

 • Інна КОСЯНЧУК

  «Треба їхати»?

  «Народна мудрість каже: добре там, де нас нема. Але ж ми всюди», — цими словами чи то починається, чи закінчується одне телешоу. І справді — наших співвітчизників можна знайти чи не в будь-якій країні світу. І не лише туристів. А й тих, хто хоче прижитися в зарубіжжі. І, власне, багатьом це вдається. Безвіз, здається, тільки пришвидшить цей процес — недарма за біометричними паспортами такий ажіотаж! 

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  Полтавщина робить ставку на кооперативи та зрошування

  Особливу надію в області покладають на сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК) із заготівлі молока, які працюють у Решетилівському, Козельщанському, Новосанжарському, Оржицькому та Глобинському районах. 

 • Ольга ПРОКОПЕНКО

  Бджолина допомога

  У селі Антоніни, що на Хмельниччині, розпочалися заняття в школі бджолярства. Її учнями стали 80 учасників АТО, 20 внутрішньо переміщених осіб зі сходу, а також місцеві жителі. Організатори проекту поставили за мету залучити людей до підсвідомої реабілітації, допомогти повірити у завтрашній день, освоїти нову професію і працевлаштуватися. А ще, беручи до уваги досвід сусідів — поляків, хочуть відновити давні традиції бджолярства: замість традиційних пасік перейти до такої форми господарювання як родинні ферми. Згодом об’єднати їх у кооперативи з повним циклом виробництва і реалізації продукції бджільництва. Найактивніші учасники школи, які по завершенні навчань нададуть власний бізнес-план, отримають допомогу на започаткування бізнесу. 

 • Іван ШЕВЧУК

  Хід буксиром

  Цікава і досить заплутана багатоходівочка, схоже, розгортається в Одеському торговому порту довкола його буксирного флоту. І свіжий хід, що потрапив у стрічки новинних агенцій буквально днями, навряд чи буде останнім. Хоча припускаю, що фінал партії вже розписано. Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці про те, що керівництво порту в односторонньому порядку розірвало договір про співпрацю з ТОВ «Екофлот» у сфері послуг, які надає буксирний флот.  

 • Юрій МЕДУНИЦЯ

  Високий шанс перемогти мають усі педагоги

  Учасники національної премії Global Teacher Prize Ukraine представляють усі області країни, всі вікові категорії — від 20 до 70 років, усі дисципліни — від музики до фізики. Дедлайн, або крайній термін подачі заявок, спливає 15 серпня. І організатори вірять, що до цього часу надійде ще більше заявок. Можливо, саме серед них виявиться й переможець, який отримає 100 000 гривень.