• Роман КИРЕЙ

  Зіткнення: здоров’я дешевше, ніж профілактика?

  Найпоширеніші види дорожньо-транспортних пригод, які сталися торік, трапляються й нині, свідчить поліцейська статистика, — зіткнення, наїзд на транспортні засоби, перешкоди та пішоходів, з’їзд із проїжджої частини з перекиданням транспортного засобу.

 • Малгожата ГОСЄВСЬКА: «Росія не шанує слабких і тих, хто поступається»

  Складно знайти в польському парламенті іншу особу, яка б так сильно вболівала за майбутнє України і за добрі українсько-польські відносини. Вона дуже обізнана з проблемами України та з тим, яку роль у них відіграє Росія.

 • Країна адекватно протистоїть коронавірусу

  Оперативно реагуючи на ситуацію з поширенням китайського коронавірусу у світі, зокрема Італії, де зафіксовано новий виток захворювання, Кабінет Міністрів посилив заходи безпеки для запобігання завезенню й поширенню цієї інфекції в нашій країні. Як повідомив під час брифінгу за підсумками засідання оперативного штабу Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, у всіх, хто прибуває із країн, де зареєстровано захворювання, перевірятимуть температуру тіла. Перевірки здійснюватимуть у тому самому режимі, в якому раніше перевіряли тільки рейси з азійського напрямку.

 • Ігор СВІТЛИЧАНИН

  Як формувався опір сепаратизму

  «Урядовий кур’єр» продовжує цикл публікацій про історію та нинішнє буття жителів і переселенців окупованого півострова. Сьогоднішня розповідь присвячена подіям 26 лютого 2014 року, коли люди зібралися на перший мітинг під стінами Верховної Ради Криму за територіальну цілісність України, який перейшов у сутички, масові заворушення і завершився першими арештами активістів.

 • Володимир ГАЛАУР

  Ведмідь-блукалець небезпечніший за слона у посудній крамниці

  Якось натрапив в інтернеті на замітки про ведмедя, який не заліг у сплячку чи раптово прокинувся. За твердженням мисливців-промисловиків, такі звірі становлять особливу небезпеку. Вони нападають на худобу, людей, забрідають у населені пункти. Професіонали дають поради, як не стати здобиччю такого звіра, бо дикий дорослий ведмідь не нападає на людину. Серед найбільш дієвих засобів захисту знавці повадок ведмедів називають такі: чинити галас, не намагатися сховатися й робити все, аби звір зрозумів, що перед ним не слабка жертва, а суперник, спроможний дати відсіч.

 • Василь БЕДЗІР

  Червоні лінії курорту «Свидовець»

  Гірський масив Свидовець, що розлігся на суміжних територіях двох найбільших районів Закарпаття — Тячівського і Рахівського, від липня 2016-го став центром підвищеної уваги. Тодішній голова облдержадміністрації Геннадій Москаль повідомив, що тут планують звести величезний, набагато більший за «Буковель», туристичний комплекс. Як будівництво гігантського курорту може позначитися на долі гірських населених пунктів, як зреагує на нього екосистема цього регіону Карпат, досліджував «Урядовий кур’єр».

 • Сергій КИСЛИЦЯ: «Наша участь в ООН — це не теоретична справа, а питання виживання країни»

  20 лютого новопризначений постійний представник України при ООН Сергій Кислиця вручив вірчі грамоти генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррішу. Ця процедура означає початок діяльності посла на його посаді.

 • Країну накрила негода

  На останньому тижні останнього місяця зими погода нагадала українцям, якою може бути лютою цієї пори року. До нас прийшли одразу два циклони — «Ксантипп» і «Юлія», через що погода погіршилася на кілька днів. Негода показує себе у всій красі: Україну накрив сильний вітер, дощі, мокрий сніг. У деяких областях синоптики оголосили штормове попередження. Людям радять обережно проходити під деревами, білбордами та хиткими конструкціями.

 • На зміну молочному таксі приходить молочна мама

  На тверде переконання багатьох науковців та господарників, стабілізація і подальший розвиток вітчизняної тваринницької галузі можливі нині лише в разі реалізації двох взаємопов’язаних умов: ефективної державної підтримки тваринництва та впровадження новітніх технологій. Такі висновки цілком об’єктивно випливають з даних невтішної статистики, де цифри свідчать про стрімкі темпи падіння виробництва тваринницької продукції упродовж фактично всіх років незалежності. Зокрема в молочній галузі торік зафіксовано рекордні скорочення виробництва молока, і загальний його збір не досяг навіть 10 мільйонів тонн.

 • Олександр КРЮЧКОВ

  Козацький син єврейського народу

  Уперше про козацького сина єврейського народу Олександра Фельдмана (так керівника підприємства назвав нікопольський журналіст Олександр Черкащенко, нині, на жаль, покійний) я дізнався в 2014 році. Спочатку, скажу щиро, не надав цьому особливої уваги. Але побувавши в Нікополі вдруге в лютому 2020-го, зрозумів, що Олександра Ісааковича недарма так називають у місті: генеральний директор ТОВ «НВО «Трубосталь» не лише тримає на успішному плаву металургійний корабель, а й робить багато добрих справ для рідного міста.