• Оксана ГОЛОВКО

  Вітер музику перенесе…

  Популярний український гурт «Бумбокс» у четвер, 19 липня, виступив на адміністративному кордоні з Кримом. Так музиканти приєдналися до акції з вимогою звільнення всіх політичних бранців Кремля з російських і кримських в’язниць. Для виступу побудували спеціальну сцену в пункті пропуску «Каланчак», а глядачами серед інших стали кримці, які перетинали адмінмежу півострова з материковою Україною. 

 • Павло КУЩ

  Заручники радіоактивного забруднення

  Нещодавно на контрольному пункті в’їзду та виїзду «Майорське» на Донеччині провели незвичне для цього об’єкта навчання, в якому взяли участь підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, Збройних сил України, а також прикордонники і представники фіскальної служби. Усі разом вони опрацьовували проведення радіаційного контролю громадян і транспорту, що перетинають лінію розмежування, і подальші спільні дії в разі виявлення небезпечного забруднення. 

 • Про майбутнє Донбасу мовою цифр

  Третина українців переконана, що для встановлення миру на Донбасі слід посилити міжнародні санкції та тиск міжнародних структур на Російську Федерацію. Половина опитаних вважає, що на Донбасі заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі. 

 • Максим ТИМОШЕНКО: «Україні та Китаю є чого повчитися один в одного»

  З Максимом Тимошенком ми зустрілися за тиждень після його призначення керівником академії. Як записано в наказі Міністерства культури України про його призначення, вибори на цю посаду не відбулися у зв’язку з відсутністю поданих заяв. Але мене як іноземця ці деталі не надто цікавили. Мені важливо було почути думку вченого про китайських студентів, які тут навчаються, а найголовніше — взяти інтерв’ю в сина самого Олега Тимошенка, про якого вже прочитав на меморіальній дошці на честь його 80-річчя на фасаді будинку цього закладу вищої освіти. Батько Максима Олеговича 22 роки був ректором Київської консерваторії імені П. І. Чайковського, нині Національної музичної академії. Її було засновано 1913 року, і до здобуття Україною незалежності вона була однією з трьох основних музичних шкіл Радянського Союзу. Досі має дуже високу репутацію в усьому світі. Із цим приміщенням, де батько пропрацював 50 років, у Максима Тимошенка пов’язане все дитинство.

  Та моє інтерв’ю з ним розпочалося з трохи, мабуть, незручних запитань. 

 • Епопея бунтівного Богдана

  ЧИТАЙТЕ У ДОБІРЦІ:

  Золотопогонний дух імперії

  Українець, який був совістю Росії

  Нобеліант із Лемківщини 

 • Олександр ВЕРТІЛЬ

  «Пільги на проїзд? Та чхав я на них»

  Кілька днів тому в одній із сумських маршруток довелося стати свідком чергової сварки водія з пасажиром-пільговиком, який намагався скористатися своїм правом на безкоштовний проїзд. Розчинивши дверцята, водій зажадав від чоловіка негайно залишити салон, оскільки, мовляв, уже везе пільговика, хоч насправді лукавив. А претендент на поїздку наполягав на законному праві і попросив, щоб йому вказали, хто саме їде з посвідченням. 

 • І зизифус вже не буде екзотичним

  За останні 20 років середньорічна температура повітря зросла на 0,8°С, а кліматичні зони змістилися на 250 кілометрів з півдня на північ. У зв’язку з глобальним потеплінням змінюється і рослинний світ. Дрібні виробники активно шукають альтернативні культури. Нині на землях Одещини, Миколаївщини, Херсонщини за умови дотримання певних технологій можна вирощувати культури, традиційні для Грузії, Туреччини, Франції та Італії, країн Середньої Азії. 

 • Ааграрії можуть формувати 25% ВВП країни

  Частка агровиробництва у структурі ВВП країни становить близько 18%, а може досягти 25% у разі його державної підтримки. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час перебування на Київщині, відвідуючи одне з місцевих фермерських господарств. 

 • Любомира КОВАЛЬ

  Сторіччя української юстиції

  100 років — визначна дата й чимала віха. А для об’єднання тих, хто покликаний утверджувати законність та верховенство права в державі це ще й привід осягнути здобутки та окреслити плани на майбутнє.

  У системі державного управління юстиція має дуже велике значення. А тому енергійна й результативна робота нинішньої команди Міністерства юстиції — це основа і запорука розбудови правової й економічно сильної України. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час урочистих заходів з нагоди 100-річчя відомства. 

 • Роман КИРЕЙ

  На поклик Холодного Яру

  Одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок нашої історії — боротьбу українських повстанців проти окупаційної більшовицької влади у 1920-х роках описав у знаменитому романі «Холодний Яр» Юрій Горліс-Горський. 120-річчя від дня його народження відзначали на початку цього року. Чимало сторінок його книжки присвячено мальовничій Головківці Чигиринського району.