• Олена ІВАШКО

  Чи стане Україна органічною?

  В Одесі відбувся Другий міжнародний конгрес «Органічна Україна-2018», в якому взяли участь майже 300 фермерів з нашої країни, а також науковці, експерти, закордонні гості. Головна мета заходу полягала у підвищенні ефективності роботи кожного органічного оператора, демонстрації переваг новітнього виробництва та ознайомлення з ризиками тих, хто вирішив ним займатися, наданні вичерпних відповідей зацікавлених у створенні органічного виробництва. Учасники ознайомилися з досвідом розвитку органічного ягідництва, вирощування зернових та олійних культур, сої та бобових, з особливостями органічного садівництва та розсадництва.

 • Уряд готовий звітувати будь-якої миті

  Хоч офіційний звіт Кабінету Міністрів за дворічну діяльність перед Верховною Радою відтерміновується, його очільник не пропускає жодної парламентської п’ятниці. За активної участі Володимира Гройсмана кожна «Година запитань до уряду» перетворюється на своєрідний щотижневий звіт. Далеко не кожен його попередник наважувався з такою періодичністю з’являтися у залі під куполом і відповідати на гострі запитання парламентаріїв.

 • Талантам є кому допомагати

  Торік ДФФД відзначив 25-річчя. У своїй конкурсній грантовій діяльності нам вдалося зберегти й примножити напрацьовані за чверть століття засадничі принципи. ДФФД був і залишається єдиним джерелом підтримки наукових і науково-технічних досліджень вітчизняних учених на таких  засадах: підвищення ролі творчої особистості, адресна підтримка найактивніших і найрезультативніших науковців, відкритість та свобода наукової творчості, відмова від відомчої належності, різні форми організації наукових досліджень, прозорість фінансових потоків, підтримка міждисциплінарних досліджень, міжнародна співпраця: кооперація, об’єднання інтелектуальних та фінансових ресурсів, постійний моніторинг наукових досліджень, їхнього рівня та результативності.

 • «Лебедина зграя» поезії прозаїка

  ЧИТАЙТЕ У ДОБІРЦІ

  Логікою проти лжеідеологій

  Творець геометрії чисел

  Кримський похід Болбочана

 • Роман ЛЕОНОВ

  Реалізація державної політики: честь і безчестя

  Наша країна вже четвертий рік перебуває у стані війни, тисячі людей пройшли криваві жорна. Абсолютно справедливо, що держава поставила завдання всебічно підтримувати наших воїнів. Одним з аспектів такої підтримки стало рішення про першочергове забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Харківська область, за статистичними даними, входить до числа лідерів щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО.

 • Війна отруює нашу землю

  Про те, що війна отруює нашу землю, еколог організації «Екологія-Право-Людина» співробітник Інституту зоології ім. І. Шмальгаузена НАН України Олексій Василюк говорить не вперше. Однак на недавній прес-конференції у Сєвєродонецьку він ще й наголосив на нових ризиках для населення, що живе на прифронтових територіях. Ці люди незабаром можуть поповнити лави переселенців, стати екобіженцями через не придатні для проживання людини умови. А ще — про невтішні перспективи цих забруднених територій та проблеми для місцевої влади.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Українське православ’я: слово за Константинополем

  Учора парламент ухвалив історичну постанову про звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія із проханням надати томос про автокефалію православної церкви в Україні. За це рішення проголосувало 268  народних депутатів.

 • Світові рекорди українських школярів

  Валентин Фречка, який навчається в 11му класі загальноосвітньої школи села Стеблівка, що в Хустському районі на Закарпатті, кілька років поспіль перемагає в національних олімпіадах з екології та біології. Щойно він повернувся з Міжнародної учнівської олімпіади з екології Golden climate, яка проходила в столиці Кенії — місті Найробі. Юні науковці з різних країн презентували й захищали тут власні дослідницькі проекти.

 • Олександр ВЕРТІЛЬ

  Навіщо шукати знайдене?

  Нині обласні центри неможливо уявити без маршруток міжміського сполучення, і Суми не виняток: кілька перевізників щодоби здійснюють 70—80 рейсів насамперед до Києва і Харкова, а також Кременчука, Полтави, Дніпра.

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  Чи посміхнеться дітям літо?

  35 дітей із Рівненщини, щасливі та усміхнені, днями вирушили на оздоровлення до Міжнародного дитячого центру «Артек», що у Пущі-Озерній. Ще 93 уже прийняв Український дитячий центр «Молода гвардія» в Одесі. Тобто оздоровчий сезон-2018 відкрито.