• Уряд подбав про маленьких українців

  Щороку першого дня літа в Україні, як і в усьому світі, відзначають День захисту дітей. А в часи, коли весь світ переживає випробування через пандемію коронавірусу, забезпечення дотримання прав неповнолітніх набуває ще більшого значення серед інших напрямів політики держави. Тому на поточному засіданні уряду схвалили 8 законопроектів, ухвалили 17 постанов і одне розпорядження, які стосувалися саме питань захисту дітей.

 • Василь БЕДЗІР

  Конфлікт на кордоні: тиск на митників був безуспішним

  Події не районного й навіть не обласного масштабу днями відбувалися на контрольно-пропускному пункті «Тиса», що на українсько-угорському кордоні в Закарпатській області. Тут у неділю з півсотні мікроавтобусів заблокували діяльність митників і прикордонників. Вони перекрили своїми автомобілями дорогу до КПП, протестуючи проти спроб митників оподаткувати товари, які ввозять із-за кордону в Україну.

 • Які регіони не готові до третього етапу пом’якшення карантину

  На своїй сторінці у Фейсбук уряд поінформував, які карантинні обмеження послаблено з 1 червня, та які регіони до цього поки що не готові.

 • Український компас прифронтової Луганщини

  Екстерном здобувають знання у школах української Луганщини 943 учні. На віддаленому доступі навчаються ще 296, і це школярі, які проживають на тимчасово окупованій території. Педагоги шкіл області прагнуть створити всі умови, аби підліткам було зручно вчитися і складати ЗНО в Україні. Цього року означилася нова тенденція: зростає кількість батьків з того боку Сіверського Дінця, які записують своїх першокласників у школи на українському боці лінії розмежування.

 • Роман КИРЕЙ

  Прецедент є!

  Попри широкий фронт ремонту та будівництва доріг, на Черкащині залишається багато проблем з якістю дорожнього покриття. І в обласному центрі, і в містах та селах області стан багатьох шляхів не витримує критики. Розмовами ж про великі обсяги ремонтних робіт ям не залатаєш. Людям давно це набридло. Ось і житель обласного центру, який, їдучи на власному авто в Черкасах, влетів у глибоку яму й дуже пошкодив машину, потім змушений був звернутися до суду.

 • Тамара ДУЛІНОВА

  Карантин не позбавив закарпатських майстрів натхнення і бажання творити

  Понад два місяці перебування на самоізоляції. Чи стали вони нездоланною перепоною для майстрів образотворчого мистецтва в їхньому самовираженні? Як відбилися на їхній творчості? Якими є образи, створені в цей період? Що зроблено?

 • Олексій ВЕРТІЙ

  Іван ХЛАНТА: «Національна освіта, виховання мають ґрунтуватися на духовних цінностях українців, відображених у фольклорі»

  Іван Хланта — неповторна особистість у духовному житті української нації. І в цьому немає перебільшення. Кандидат філологічних наук, доктор мистецтвознавства, лауреат літературних всеукраїнських та обласних премій. У його доробку кілька десятків томів записів українських народних пісень, казок, легенд, переказів, бувальщин, коломийок та інших народнопоетичних жанрів. Світове народознавство не знає жодного подібного прикладу. «Урядовий кур’єр» попросив Івана ХЛАНТУ розповісти про його діяльність на ниві української духовності.

 • Павло ЛАРІОНОВ

  Весну проводжаєм, літо зустрічаєм

  Свято Трійці велелюдно відзначають у містах і селах й у наші дні

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Чим загрожує Україні вихід США з Договору про відкрите небо

  Минулого тижня Вашингтон оголосив про вихід із Договору про відкрите небо, який дозволяв 35 державам-учасницям, серед яких є і Україна, проводити оціночні польоти для спостереження та здійснювати збір інформації про військові сили й місця дислокації звичайної зброї та стратегічного наступального озброєння. Договір сприяє ефективному проведенню інспекцій як з контролю над звичайним озброєнням, так і щодо стратегічних наступальних озброєнь і забезпечує постійний доступ усіх держав-учасниць до інформації, отриманої під час проведення спостережних польотів, важливих для їхньої національної безпеки. 

 • Олег ОХРЕДЬКО

  Потьомкінські села освіти після анексії

  Навесні виповнилося три роки відтоді, як Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має забезпечити у тимчасово окупованому Криму доступність освіти українською мовою. Для розуміння ухвалення такого рішення потрібно розглянути певні аспекти, які його й сформували.