• Віктор ШПАК

  Чи переживуть реформу районні лікарні?

  Нововведення у галузі охорони здоров’я стали реальністю на рівні сімейних лікарів і фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів). Не викликає особливого занепокоєння ситуація з наданням третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в обласних лікарнях та лікувальних закладах національного значення. Однак чомусь майже нічого не чути про готовність до запровадження реформ на рівні сільських районів, де нині зосереджено так званий вторинний (спеціалізований) рівень медичних послуг.

 • Любомира КОВАЛЬ

  Людина не може бути товаром!

  18 жовтня світова спільнота відзначила Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Його започаткував 2007 року Європейський парламент як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності європейців про феномен торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Хто чутиме голос війська

  Вісім частот на мовлення FM-формату за підсумками конкурсу з розбудови військового патріотичного мовлення в країні, проведеного Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення, отримала державна військова радіостанція «Армія FM» — перше в Україні військове радіо. З 2016 року воно служить тим, хто захищає нашу Батьківщину від ворога, підтримуючи воїнів інформаційно, підбадьорюючи їхній бойовий дух.

 • Олександр ВЕРТІЛЬ

  Етно по-слоутськи

  Ті, хто недавнього суботнього дня побував у невеличкому, однак надзвичайно охайному і затишному селі Слоут Глухівського району, були  приємно вражені різнобарвним духовним дійством — етнічним фестивалем «Сіверське перевесло». Хоч і кажуть, що перший млинець, як правило, глевкий, це не про винятковий для громади і Сумщини захід, який став масштабним панно культурно-мистецьких традицій Сумщини.

 • Письменник Олександер ШУГАЙ: «Пошук, дослідження — це стан моєї душі, ідея «сродної праці»

  Коли йдеться про серйозних і глибоких дослідників творчості того чи того письменника, неодмінно називають прізвище Олександера Шугая. Упродовж останніх більш як двох десятиліть він видрукував багато блискучих видань, які зайняли  вагоме місце на книжкових полицях бібліотек та шанувальників української літератури.

 • Олена ІВАШКО

  Допоки крутиться гончарний круг

  Галицинівська ОТГ у Вітовському районі одна з перших у Миколаївській області, яка випробувала на собі всі плюси й мінуси децентралізації. Їх попереджали, що буде непросто. Втім, наважилися. Адже мали потужну фінансову основу у вигляді підприємства — давнього соціального партнера. Громада об’єдналася із шести населених пунктів: сіл Лупареве, Лимани, Прибузьке, Українка, Галицинове та селища Степова Долина. Понад дев’ять тисяч жителів. Із чималого бюджету громада 80% спрямовує на освіту, виховання дітей, навчання їх сучасних і традиційних предметів.

 • Мальовничими дорогами Київщини

  Ми частенько плануємо поїздки в далекі краї, забуваючи про унікальні й надзвичайно цікаві місця, які поряд із нами. Відвідуючи Київ, про який ще поговоримо, варто завітати в один з мальовничих кутків нашої країни — на Київщину.

 • Структура державних органів має бути логічною

  Державні органи в усьому світі структуровані. Структура загалом схожа, адже майже в кожній країні існує економіка, до якої належить виробництво товарів і послуг. Актуальна і оборона. Навіть Ватикан має збройні сили. Від кого вони можуть захистити — це вже інше питання.

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Вони мотиватори для військових і цивільних

  Свідком Національних «Ігор нескорених» — фінального етапу відбору учасників збірної України на міжнародні «Ігри нескорених», що відбудуться у травні наступного року в Нідерландах, участь у яких з 2017-го беруть поранені українські військово­службовці й ветерани, Київ став утретє. Проте цьогоріч національний відбір наскрізь пронизаний новаціями. До відбіркової комісії вперше увійшли представники добровольчих формувань і ветеранської спільноти, а сам відбір відбувався за оновленими критеріями, розробленими Фундацією «Ігор нескорених» (Лондон). Акцент у цих критеріях не на спортивних результатах, а на потенційному впливі Ігор на соціально-психологічну реабілітацію тих, хто зазнав бойових поранень.

 • У Латвії чимала українська громада

  У щільному графіку офіційного візиту до Латвійської Республіки Президент Володимир Зеленський знайшов час для спілкування з українською діаспорою, наголосивши на важливості ролі наших земляків у підтримці Української держави.