• Вікторія ВЛАСЕНКО

  Політики та бізнесмени дали старт відбудові України

  Конференція з відновлення України  URC2022, яка вчора розпочала роботу у швейцарському місті Лугано,  проходить за безпрецедентних заходів безпеки. Адже сюди для обговорення кроків з відбудови України приїхали делегації Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Ради Європи, Європейського банку реконструкції і розвитку, урядовців з понад 35 країн, а також представників великого бізнесу. 

 • Австралія солідарна з українським народом

  За рівнем підтримки нашої країни в часи неспровокованої жорстокої агресії росії проти українського народу Австралія одна з топових держав. Україна вже одержала від неї значну оборонну допомогу. Анонсовано новий пакет посиленої підтримки. Австралія посилить санкції проти росії. Це підсумки нашої постійної активності, яка збільшує вартість цієї війни для росії. Такими словами Президент України Володимир Зеленський озвучив свої емоції від переговорів у Києві із Прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албенізі. 

 • Тенісист Сергій Стаховський: «Ізоляція росії — це комплексне питання, під яке повинні підпадати і російські спортсмени»

  Сергій Стаховський — колишня перша ракетка України. Торік він завершив професійну кар’єру і зайнявся виноробством. Повномасштабне вторгнення росії в Україну внесло свої корективи. Тенісист перервав  відпочинок в Дубаї, перетнув кордон і вступив до лав територіальної оборони Києва.
  Стаховський одразу взявся допомагати на інформаційному і благодійному фронтах. Коли українські Збройні сили нівелювали загрозу захоплення Києва, його перевели в запас ЗСУ.

 • Роман КИРЕЙ

  Доки звучать тривожні сирени

  Із перших днів широкомасштабного нападу рф на Україну жителі міст і сіл зіткнулися з проблемою бомбосховищ та безпечних укриттів. Приміром, у Черкасах багатьом містянам, окрім відповідно обладнаних приміщень, пропонували ховатися у разі повітряної небезпеки в так званих укриттях подвійного призначення або просто підвалах будинків. Чи могли убезпечити себе від ураження люди, які перебували в таких укриттях? Звичайно, ні. Свідчення цього — тисячі загиблих та поранених із числа цивільного населення багатьох міст, серед них сотні дітей.

 • Керівник експертної групи з питань розвитку системи надання соціальних послуг Міністерства соціальної політики України Оксана СУЛІМА: «Під час війни людина має якомога швидше отримати допомогу»

  Повномасштабне вторгнення російської армії на нашу землю, запровадження воєнного стану в Україні стало величезним викликом для соціальної сфери. Завдана війною шкода — психологічна, матеріальна, фізична — один із чинників, які негативно впливають на життя кожного з нас. А особливо на тих, хто перебуває у складних життєвих обставинах, не може потурбуватися про себе, хто втратив житло, роботу, здоров’я, на родини з дітьми.

 • «єРобота»: працюй в Україні

  1 липня стартувала програма «єРобота». Тож уже можна подавати через «Дію» заявки на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для нової кар’єри. «Ідеться загалом про шість програм, які дадуть змогу створити десятки тисяч бізнесів і сотні тисяч робочих місць», — заявив під час чергового засідання уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 • Шлях до ЄС маємо долати швидко

  Президент Володимир Зеленський у виступі наголосив, що розпочалася нова історія відносин з Європейським Союзом. Ми тепер не поряд, а разом, адже Україна здобула статус кандидата.
  Глава держави зазначив, що 115 днів між подачею української заявки на вступ і відповіддю ЄС — це рекордно короткий термін. «Ми були згуртовані так само, як заради нашої оборони. Ми діяли в єдності — так само, як для захисту нашої держави, нашої землі. Ми не зупинялися ні на мить, доки Європейська рада не ухвалила позитивне рішення. Так само не зупинимось ні на мить, доки не здобудемо перемогу», — зазначив він.

 • Представник делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО «Важливо, щоб мода на Україну в Європі не залишилася тільки модою»

  Депутат Рівненської обласної ради Світлана Богатирчук-Кривко — член бюро Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, голова політичної групи європейських консерваторів та реформістів. Ці посади обіймоє неспроста, бо вона єдина, хто представляє Україну в цій поважній інституції з 2008 року. Як бачимо, досвідчених представників місцевого самоврядування у європейському співтоваристві цінують. Приводом для нашої розмови стало надання Україні офіційного статусу кандидата в члени Євросоюзу.

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  «Не думала, що чужі люди можуть стати такими рідними»

  Зараз додому масово повертаються біженці, які на початку війни виїхали за кордон або в інші області України. Для кожного з них евакуація минула по-різному. Дехто стверджує, що ніколи більше не хотів би побувати в тих умовах і краях, звідки приїхав. А пані Лілія з Полтави, навпаки, каже, що зустріла там людей, які ставилися до неї майже як до родички.

 • Дніпро — наш рубіж і Рубікон

  Щороку  в  першу суботу липня відзначаємо Міжнародний день Дніпра. До цього Дніпро як учасник війни був дуже давно — у 1940-х роках. Спочатку, а саме влітку 1941-го, більшу роль відіграв навіть не Дніпро, а його притоки, зокрема Ірпінь. Тоді для захисту Києва річку на західній околиці міста було перетворено на захисний рубіж столиці. На правому березі річки Ірпінь було зведено десятки бетонних ДОТів, залишки яких легко знайти і нині. Трохи пізніше, коли ворог підійшов до Запоріжжя, червона армія 18 серпня вдалася до руйнування Дніпрогесу. Наслідком стало утворення величезної хвилі, яка забрала життя багатьох тих, хто наступав та оборонявся.