У Мошнах Черкаського району, в будинку, де колись жила родина Маринковських, тепер облаштовують музей Тараса Шевченка. Саме тут він зупинявся, коли поета, заарештованого під час останньої подорожі в Україну, привезли в Мошни з Прохорівки перед виселенням у Петербург.
Нині на будівельному майданчику (ремонтні роботи здійснює львівське товариство «Візерунок») кипить робота: музей скоро відчинить двері для відвідувачів. Вони зможуть зануритися тут в атмосферу ХІХ століття та ще глибше пізнати життя Кобзаря. Музейний комплекс складатиметься ще й зі стайні та погреба на території площею 1540 квадратних метрів. За часів Шевченка тут був заїжджий двір.
— Спочатку вирішили укріпити стіни та фундамент будинку, — розповіла директор обласного краєзнавчого музею Алла Кушнір. — Очистили стіни від старої штукатурки й замінили втрачені конструкції дерев’яних елементів стін, оскільки частина з них прогнила. Їх покрили спеціальним антигрибковим розчином, зміцнили металевим каркасом. Довкола хати буде зроблена призьба, як і було колись. Дах майбутнього музею покрили бляхою, а зверху його вкриє очерет.
Навіть у погребі музейники планують створити експозицію. Буде вона й на горищі. В експозиції планують показати унікальні фото, тексти спогадів, меблі та інші предмети побуту жителів села Мошни у ХІХ столітті. Чимало експонатів уже зберігається в фондах обласного музею. Дещо вдалося зібрати з допомогою місцевих жителів. Серед документів — купча, яка засвідчує придбання цього будинку родиною Маринковських у попередніх власників.