В області розпочалася «новорічна ялинкова кампанія», в рамках якої лісгоспи області планують зрубати та реалізувати понад 34 тисячі новорічних сосен. Нині на Миколаївщині 189 гектарів відведено для вирощування новорічних ялинок, саме тут і проводиться заготівля лісових красунь для реалізації.
Як пояснив начальник ДП «Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства» Петро Паламарюк, миколаївські державні лісгоспи вирощують під новорічні свята винятково сосну кримську, яка має довгі голки, пишну і красиву форму. Цей сорт добре себе зарекомендував, і інші області просять миколаївських лісників поділитися дефіцитним товаром. Навіть Крим звернувся з проханням продати п’ять тисяч штук миколаївської сосни кримської.
Втім, в управлінні запевняють, що в першу чергу задовольнятимуть інтереси місцевих споживачів. Попри те, що нині торговельні мережі пропонують великий вибір штучних ялинок, попит на живі щороку збільшується. Так, за підрахунками спеціалістів лісгоспів, Миколаївщина потребує щороку сто тисяч новорічних ялинок. Поки що державні підприємства готові реалізувати 34 тисячі. Вже в наступні роки продаж збільшиться. На хвойних плантаціях нині вирощується мільйон сосен, які через 5—6 років порадують миколаївців під Новий рік. Адже відомо, що термін вирощування сосни становить 5—7 років. Поки що дефіцит новорічних красунь компенсуватиметься поставками з інших областей.
Щодо ціни, то вона буде приблизно однаковою в усіх областях: 50—52 гривні за сосну в державних лісгоспах. Звісно, вона залежатиме від сорту дерева (1, 2, 3), розміру, витрат на транспортування, якщо товар привезений з іншої місцевості. На сьогодні лісогосподарства області вже реалізували гуртовим покупцям десять тисяч одиниць сосни.
Але в лісівників у передноворічний період додалося клопоту не лише через заготівлю та реалізацію ялинок, а й через необхідність охороняти хвойний молодняк від незаконної вирубки. З цією метою на базі державних лісгоспів створено 34 спеціальні рейдові бригади, до складу яких увійшли представники органів внутрішніх справ, екоінспекції, громадські мисливські інспектори. Для торгівлі новорічними ялинками законного походження на ринку застосовуватимуть маркування. Для цих потреб вже закуплено 36,5 тисячі штук пластикових бирок зі штрих-кодами.
Поки що, як повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, не зафіксовано жодного незаконного факту вирубу ялинок.