Нератифікація Євросоюзом Угоди про асоціацію з Україною означатиме зраду країни та людей, які обстоювали європейські цінності під час Євромайдану, вважає Прем’єр-міністр Латвії Маріс Кучинськіс. Про це він заявив під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром Іванною Климпуш-Цинцадзе, яка перебувала в Латвії з робочим візитом.
Прес-служба віце-прем’єра повідомляє, що сторони обговорили двосторонні відносини між Києвом та Ригою зокрема у сфері економічної співпраці, яка розширилася у зв’язку з чинністю угоди про зону вільною торгівлі між Україною та ЄС. «Ми раді бачити, що економіка вашої держави відновлюється», — сказав Маріс Кучинськіс, відзначивши прогрес України на шляху реформ і закликавши українську владу не зменшувати темпів модернізації країни. Очільник латвійського уряду висловив підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, пообіцявши й надалі підтримувати нашу державу.
Перебуваючи у Ризі, Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з міністрами закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічусом, Латвії — Едгарсом Рінкевичсом і Естонії — Юргеном Лігі. Головною темою розмови став процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який призупинено через невизначену позицію уряду Нідерландів.
Як відомо, на консультативному референдумі 6 квітня нідерландці висловилися проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Тепер уряд країни має виробити позицію, яка враховувала б думку більшості громадян, і надати відповідні рекомендації парламенту. Раніше експерти прогнозували, що нідерландський уряд знайде змогу, попри результати референдуму, дати зелене світло асоціації з Україною. Проте в останніх заявах прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте не раз зауважував, що не бачить змоги проігнорувати думку більшості своїх громадян.
Тож у Ризі під час зустрічі Іванни Климпуш-Цинцадзе з главами зовнішньополітичних відомств трьох балтійських країн сторони домовилися об’єднати зусилля та виробити спільні кроки, спрямовані на те, щоб не допустити не ратифікації нідерландським парламентом Угоди про асоціацію з Україною. Оскільки таке рішення матиме негативні наслідки не лише для України, а й для всіх держав-членів ЄС.
Лінас Лінкявічус, Едгарс Рінкевичс та Юрген Лігі заявили, що їхні країни виступають за якнайшвидше ухвалення рішення про надання Україні безвізового режиму з ЄС. Крім того, Литва, Латвія та Естонія підтримують територіальну цілісність України і переконані в необхідності продовжувати санкційний тиск на РФ, заявили міністри. Вони також поділяють позицію Києва щодо неможливості проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до повного відновлення Україною контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону.