Європейська делегація Комітету парламентського співробітництва Україна — ЄС провела термінове засідання в Страсбурзі. Терміновість, із якою було скликане це засідання, співголова комітету Павел Коваль пояснив драматичними подіями, що розгорнулися 11 грудня вночі на київському Майдані. Німецька депутат Ребека Хармс повідомила, що Європарламент прийняв рішення про направлення термінової делегації до Києва: «Присутність у Києві представників ЄС надзвичайно важлива».
Як розповів британський депутат Чарльз Теннок, в його особистій розмові з Єврокомісаром Штефаном Фюле вони обговорювали питання введення санкцій проти окремих представників української влади. За його словами, Єврокомісар погодився, що у разі, якщо застосування сили проти мирних демонстрантів триватиме, то ЄС може застосувати санкції, «подібні до тих, які введені проти представників режиму Лукашенка».
Румунський позафракційний депутат Адріан Северин закликав своїх колег в українському питанні діяти «з палким серцем, але холодним розумом», інакше, вважає він, «можна спрямувати події в Україні ще у більш драматичне русло». На його думку, ЄС повинен чітко розуміти «баланс сил у стратегічній грі, в яку втягнені не лише влада та опозиція України, а й сам Євросоюз і Росія». «Ми як представники ЄС не маємо права виходити на Майдан», — вважає Адріан Северин. За його словами, у 1989 році під час революційних подій у Румунії він сам був на барикадах, проти яких спрямували танки. «Я добре знаю, що барикади використовують революціонери, а не мирні демонстранти», — наголосив він. Тому, на його думку, євродепутати повинні визначитися, чи хочуть вони бути втягненими у революцію, мета якої полягає у зміні режиму, чи до останнього використати можливості переговорів із чинною владою.
До речі. Ініціатива про створення спеціальної місії ЄС високого політичного рівня для врегулювання політичної кризи в Україні була висловлена і в резолюції Європарламенту «Результати Вільнюського саміту та майбутнє «Східного партнерства» з огляду на події в Україні». За неї євродепутати проголосували вчора у Старсбурзі. В Європарламенті вважають, що ця місія може виступити у ролі посередника «під час «круглого столу» між урядом, демократичною опозицією та представниками громадянського суспільства і забезпечити мирне розв’язання ситуації».