Міністри закордонних справ Європейського Союзу підтримали створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за результатами зустрічі Коаліції держав зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, яка відбулася у Львові 9 травня, передає пресцентр Урядовий портал.
«Сьогодні прийнято політичне рішення про схвалення роботи юридичних команд держав-учасниць Коаліції. Наступний крок – запуск юридичної процедури створення трибуналу. Він буде зроблений найближчим часом», — зазначив Денис Шмигаль.
Він підкреслив, що головне завдання Спецтрибуналу — розслідування, кримінальне переслідування та судовий розгляд справ щодо осіб, які несуть основну відповідальність за злочин агресії проти України.
За словами Прем’єр-міністра, з початку повномасштабної війни росіяни знищили або пошкодили понад 218 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури: житлові будинки, школи, лікарні, церкви. Було вбито 616 дітей, понад 1800 отримали поранення, а ще понад 19 тисяч були депортовані до росії. Злочини, скоєні проти цивільного населення та нелюдське поводження з військовополоненими і порушення їх прав мають системний характер.
Денис Шмигаль повідомив, що Україна зафіксувала понад 167 тисяч злочинів агресії та воєнних злочинів росії.
«У кожного з них є своє ім’я. І важливо, щоб ці люди відповіли за злочинні накази та за їх виконання. Україна вже робить цю роботу. 735 осіб отримали підозру за воєнні злочини. 471 провадження передано до суду, є 241 вирок. Оголошено підозри 40 російським високопосадовцям. Але ми маємо притягнути до відповідальності вище політичне та військове керівництво росії», — наголосив Прем’єр-міністр та додав, що 40 країн об’єдналися в Коаліцію для того, щоб створити для цього спеціальний трибунал в рамках Ради Європи.
Глава українського Уряду подякував Уряду Нідерландів за готовність розмістити трибунал у Гаазі, а також усім, хто три роки наполегливо працював над його створенням. Окремо він висловив вдячність Раді Європи та Європейському Союзу за ключову роль у завершенні роботи Коаліції та формуванні правового фундаменту для трибуналу.