Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіасом Корманом, який перебуває в нашій країні з візитом.
Глава держави відзначив практичні кроки ОЕСР у відповідь на агресію росії проти України та подякував організації й особисто Матіасу Корману за підтримку нашої країни.
«Ваш візит напередодні другої річниці повномасштабного російського вторгнення — важливе свідчення солідарності з Україною», — зазначив Володимир Зеленський.
Було обговорено подальший процес набуття Україною повноправного членства в ОЕСР, питання роботи Офісу організації в Україні та реалізації програми ОЕСР для нашої держави.
Істотну увагу співрозмовники приділили реформуванню українського законодавства, зокрема в контексті взаємодії в межах участі України в робочій групі ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях, а також приєднання нашої держави до цієї групи як повноцінного учасника.
Президент порушив питання долучення ОЕСР до реконструкції України, зокрема в частині експертної та консультаційної підтримки. Співрозмовники обговорили тему податкових стимулів для бізнесу та страхування ризиків для інвесторів в українську економіку.
Окремо Володимир Зеленський і Матіас Корман зупинилися на пошуку шляхів використання заморожених російських активів для відновлення України.
З генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку зустрілися також Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, перший віцепрем’єрміністр — міністр економіки Юлія Свириденко, міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, представники Мінфіну, Мінцифри та Мін’юсту.
«Набуття повноправного членства в організації — один з наших пріоритетів. Адже це маркер готовності вступу України в ЄС та сигнал для іноземних компаній, що Україна — перспективна країна для інвестицій», — наголосив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр подякував Матіасу Корману за схвалену програму ОЕСР для України і наголосив, що уряд поліпшив державні функції попри агресію росії та демонструє високу спроможність у проведенні реформ. Це відзначили в організації.
«Наші партнери акцентували на досягнутому попри війну прогресі в таких галузях як державне управління, цифровізація, боротьба з корупцією, спрощення дозвільних процедур. Було відзначено запровадження грейдової системи оплати праці державних службовців як важливий крок у напрямі реформи державного управління. Продовжуємо корпоративну реформу», — повідомив глава уряду.
Денис Шмигаль звернувся до ОЕСР із проханням сприяти розробленню міжнародних рекомендацій щодо конфіскації заморожених та конфіскованих активів росії, адже переконаний, що вони мають стати ключовим джерелом для відбудови України.К
Прем’єр-міністр подякував команді ОЕСР за потужну підтримку на міжнародному рівні та допомогу в імплементації реформ.
Джерело:
Офіс Президента Департамент комунікацій Секретаріату КМУ