Як повідомили в УНІАН, Прем’єр-міністр Микола Азаров категорично спростував заяви про те, що нібито пауза з підписанням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом унеможливлює підписання іншого важливого документа — угоди про безвізовий режим.
«Це абсолютно не так. Оскільки безвізовий режим визначається окремою угодою і для її реалізації необхідне повне виконання нашою державою певних вимог, чітко визначених критеріїв. Переважну кількість вимог Україна виконала», — передає позицію глави уряду департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.
Виконано більшість вимог
Серед найважливіших виконаних пунктів названо реадмісію. Залишилося ухвалити законопроект про запобігання та протидію дискримінації в Україні, який захищає від дискримінації на основі сексуальної орієнтації у трудових відносинах, а також пов’язаний з правом на одностатеві шлюби тощо. «Цей законопроект зараз перебуває на розгляді в парламенті. Але лідери опозиції не дуже «палають бажанням» прийняти цей закон: вони заблокували роботу Верховної Ради, і від них у цьому питанні багато чого залежить», — поскаржився Прем’єр.
Ще одним технічним питанням для виконання плану імплементації угоди про безвізовий режим є впровадження системи біометричних паспортів. «Ми взяли на себе зобов’язання реалізувати програму впровадження біометричних паспортів, і зараз тривають підготовчі роботи», — констатував Микола Азаров.
У суспільстві слід проводити роз’яснювальну роботу серед людей для досягнення консенсусу щодо цих двох важливих питань, адже існують різні точку зору і до прав сексуальних меншин, і до впровадження біометричних паспортів, які містять відбитки пальців та іншу біологічну інформацію про особу.
Водночас вирішення питання про безвізовий режим з ЄС пов’язано і з позицією російської сторони. «Саме тому ми запропонували обговорити всі суперечності у тристоронньому форматі. Адже введення безвізового режиму з ЄС означає відкриття безвізового режиму для громадян з країн ЄС на нашому східному кордоні. Тому російська сторона висловила занепокоєння, адже буде втрачено контроль на кордоні, і навіть лунали виступи окремих російських політиків щодо введення віз для громадян України, що для нас категорично неприйнятно. В цій ситуації без участі трьох сторін буде дуже важко знайти компромісне рішення», — вважає Прем’єр.
«Дорожня карта» майбутнього
«Але вирішувати проблемні питання в умовах блокування Адміністрації Президента, уряду, парламенту й інших державних установ доволі важко. Я закликаю відповідальних політиків прислухатися до моїх слів. Якщо політики вважають себе відповідальними за долю України, вони повинні дослухатися», — підкреслив глава уряду.
На своєму особистому сайті http://www.azarov.ua/ Прем’єр прокоментував зустріч у Сочі президентів України та Росії, де обговорено питання промислової кооперації. «Підготовлено «дорожню карту» відновлення повноцінного співробітництва, і я сподіваюся, знято практично всі основні спірні питання. Жодного документа для підписання на переговори уряд не готував і, безумовно, жодного документа не було підписано. А питання Митного союзу взагалі не обговорювалося. Я категорично спростовую чутки і спекуляції на цю тему. Ще раз наголошую: вся увага Президента України і тематика його розмов з Президентом Росії стосувалися виключно питань промислової кооперації, торговельно-економічних відносин та газових питань».
А в ході спілкування з іноземними журналістами Прем’єр-міністр торкнувся останніх внутрішньополітичних подій. Зокрема запевнив, що розслідування інцидентів на Майдані Незалежності та вулиці Банковій буде абсолютно об’єктивним і публічним, і навіть вважає доцільним участь у ньому незалежних експертів.
Відділ новин
«Урядового кур’єра»