«У зв’язку зі змінами періодів потепління та похолодання Гідрометцентр оголосив лавинонебезпечну ситуацію в гірських районах Карпат у разі додаткового навантаження, зокрема в разі масового виходу в гори туристів. Настають святкові — новорічні й різдвяні дні. Велика кількість туристів поїде в гірські райони Карпат та Криму. Наше завдання — забезпечити максимальну безпеку людей в горах», — поставив завдання віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час всеукраїнської селекторної наради.

На основних гірських перевалах Карпат — Яблуницькому, Вишківському, Латірському, Ужоцькому та Абранському — вже чергують 12 одиниць спеціальної техніки. А в разі ускладнення погодних умов передбачено виставлення ще 48. На перевалах Криму — Ангарському, Ай-Петрі, Грушевському — також чергують спецтехніка Державної служби з надзвичайних ситуацій, Кримавтодору і підрозділи контрольно-рятувальної служби. «Уряд тримає ситуацію під жорстким контролем», — зазначив Олександр Вілкул.

Нині рівень снігу в Карпатах становить від 10 до 26 см, а в горах Криму 7 —19 см. «Ми вже стикалися з лавиною. 9 грудня в Закарпатській області на автодорозі Мукачеве — Рогатин — Львів сталося сходження лавини, яка частково перекрила автошлях. У зв’язку з небезпекою було обмежено рух для великовантажного та пасажирського транспорту в напрямку до Івано-Франківської області. Рух відновлено. Завдяки скоординованим діям усіх служб надзвичайних ситуацій вдалося уникнути. Так має бути і надалі», — сказав Олександр Вілкул.

Він звернув увагу на необхідність чергування оперативних груп у складі рятівників та медичних працівників у зонах масового відпочинку туристів у горах для запобігання травмуванню, повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

Вже сталося два випадки травмування туристів у горах. 15 грудня в Криму поблизу с. Лаванда на горі Чатирдаг під час катання на сноуборді травмувався турист із Севастополя. Другий випадок стався у Львівській області, поблизу смт Славське, де під час катання травмувався лижник. На місце подій прибули рятувальники, надали постраждалим домедичну допомогу та доправили до лікарень.

«У всіх випадках рятувальники швидко і якісно надавали допомогу постраждалим», — сказав Олександр Вілкул, доручивши керівникам місцевих підрозділів ДСНС вжити додаткових посилених заходів забезпечення безпеки людей в горах у святкові тижні.

Олександр Вілкул закликав громадян, які планують відпочивати в гірських районах, звернути особливу увагу на безпеку. Слід повідомляти про маршрути, якими планується йти, консультуватися з фахівцями й мати контактні телефони аварійно-рятувальних служб.

«Звертаюся й до рятувальників у Карпатському регіоні та Криму, щоб виступили в ЗМІ і надали інформацію про прогнози погоди, заходи безпеки та повідомили контакти осіб, до яких люди мають звертатися в разі надзвичайних ситуацій», — наполягає Олександр Вілкул.

До слова, в листопаді Олександр Вілкул вручив львівським рятувальникам службову техніку, зокрема три снігоходи, для проведення оперативних заходів у гірських карпатських районах.

Також для забезпечення безперебійної передачі оперативної інформації рятувальники отримали 30 потужних радіостанцій, радіоретранслятор та GSM-шлюз, що забезпечить можливість телефонних дзвінків з мобільних апаратів на стаціонарні номери й навпаки, передачу інформації факсимільним зв’язком та електронною поштою.

Відділ новин
«Урядового кур’єра»