Село Нижня Сироватка, що під Сумами, стало центром урочистостей з нагоди 150-річчя від дня народження видатного письменника, етнографа, публіциста, мовознавця, педагога і громадського діяча Бориса Грінченка (1863—1910 рр.).
Саме тут у 1884—1885 роках молодий учитель разом з юною дружиною Марією працювали в місцевій двокласній школі. І хоч у цьому населеному пункті вони провели порівняно короткий проміжок часу, Нижня Сироватка залишається на літературній карті України одним із духовних центрів національної культури.
На цьому наголосила заступник голови Сумської облдержадміністрації Тамара Іщенко, яка зазначила, що святкування ювілею Бориса Грінченка відбувається на загальнодержавному рівні — торік відповідну постанову прийняла Верховна Рада України. А Національний банк випустив ювілейну монету номіналом дві гривні, а УДППЗ «Укрпошта» — спеціальний конверт і марку.
За словами посадовця, протягом останнього року на Сумщині відбувалися численні читацькі конференції, круглі столи, виставки, презентації. На вшанування пам’яті митця на приміщенні Нижньосироватської школи, де діє кімната-музей, встановлено меморіальну дошку, а навчальному закладу присвоєно ім’я Бориса Грінченка.
Виняткова роль ювіляра як упорядника унікального словника української мови, що об’єднав понад 68 тисяч слів. До речі, значна частина записана саме у Нижній Сироватці і багато слів залишаються у сьогоднішньому мовному вжитку місцевих селян.
До ювілейного заходу сумчани підготували багату і розмаїту культурно-мистецьку програму, в якій звучали вірші, прозові твори, аналізували педагогічну, етнографічну, фольклорну спадщину. В урочистостях узяли участь учителі, студенти, учні, бібліотекарі, письменники, представники громадських організацій.
Як зазначив голова Сумської райдержадміністрації Петро Кідіменко, в районі глибоко шанують видатного письменника і просвітителя, творчий доробок якого неоціненний для національної культури. Тому й наступні роки проходитимуть під духовним знаком Бориса Грінченка, чия доля тісно пов’язана зі Слобожанською землею.