За інформацією міського управління освіти, мета цього заходу — моніторинг стану здоров’я школярів, визначення ступеня їхньої фізичної витривалості й розподіл по групах для занять фізкультурою. За підсумками проведення поглиблених профілактичних медичних оглядів, у минулому навчальному році здоровими було визнано лише 35,2% школярів, а 32,8% потребували диспансерного нагляду. Заняття з фізкультури в основній групі могли відвідувати лише 60,6%, у підготовчій — 35,5%, у спеціальній — 2,2%.
Нині поглиблені медогляди проводять у школах і дитячих поліклініках. Дітей приймають бригади педіатрів і лікарів вузької спеціалізації — неврологів, хірургів, ортопедів, травматологів, офтальмологів, отоларингологів, стоматологів.
Як розповіла директор Харківської гімназії №116 Оксана Бугакова, де вже завершився медогляд учнів 5—6 класів, попри загальну невтішну статистику, кількість захворювань дітей на деякі небезпечні хвороби зменшується.
«На жаль, абсолютно здорових дітей у нас, як і в цілому місті, — тільки третина. Позитивна тенденція стосується зменшення кількості захворювань шлунково-кишкового тракту, опорно-рухової системи. Ми це пов’язуємо з тим, що в гімназії дуже добре організовано систему харчування, тому діти у нас не голодні, працездатні й добре вчаться. Крім того, ми оновили меблі в класах, щоб парта і стілець відповідали віку і зросту дитини. Це сприяє тому, що спина і м’язи менше втомлюються і постава дитини залишається рівною», — зазначила Оксана Бугакова. За її словами, до кінця першого півріччя лікарі оглянуть також учнів 7—8 класів, а в другому півріччі — старшокласників.
Про перебіг медогляду учнів протягом навчального року повідомила і головний лікар міської дитячої поліклініки №4 Вікторія Парунова, в сферу відповідальності якої, крім гімназії № 116, входить ще 20 навчальних закладів Шевченківського району. Фахівці поліклініки приймають школярів чотири рази на тиждень, отож, на думку головного лікаря, цілком справляться з поставленими завданнями. Найчастіше, за словами Вікторії Парунової, лікарі виявляють патології зору, стоматологічні проблеми, кістково-м’язові захворювання, сколіози, а в старшокласників — неврологічні розлади.
«Батьки дітей, у яких виявляють патології, особливо стоматологічні, не завжди приводять їх у поліклініку для подальшого лікування. Тому ми закликаємо їх уважніше ставитися до висновків лікарів, дослухатися до їхніх рекомендацій», — зазначила головний лікар.
Володимир ГАЛАУР,
«Урядовий кур’єр»