Вчені з Колумбійського університету на чолі з нобелівським лауреатом Еріком Кандела (Eric Kandel) з'ясували, що гормон остеокальцин, який виробляється клітинами кісткової тканини, сприяє поліпшенню пам'яті в старіючому мозку. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

У попередніх дослідженнях біологи показали, що фізичні вправи вивільняють білок RbAp48, що перешкоджає настанню старечого недоумства. RbAp48 бере участь в утворенні хроматину – комплексу ДНК, РНК та інших різних білків. При цьому придушення мишачого гена, що кодує з'єднання, призводить до погіршення когнітивних здібностей молодих гризунів подібно до того, що спостерігається у старих тварин.

У новій роботі вчені продемонстрували, що RbAp48 взаємодіє з остеокальцином. RbAp48 контролює активність генів, що кодують нейротрофічний фактор мозку BDNF і білковий рецептор GPR158. Робота цих сполук, важливих для пам'яті, в свою чергу, залежить від остеокальцину.

За словами дослідників, навіть невелика фізична активність, наприклад, ходьба, допомагає вивільняти остеокальцин і RbAp48, що зменшує ризик розвитку старечого недоумства.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»