АЛЬТЕРНАТИВА. До 75-ї річниці Миколаївської області в селі Тузли Березанського району завершено будівництво та введено в експлуатацію другу чергу промислової ВЕС потужністю  12,5 МВт. До десяти вітроустановок, які вже працюють на території Очаківського району, додалися ще п’ять вітротурбін. Усі вони входять до складу товариства «Вітряний парк Очаківський».

Як зазначив на урочистому відкритті ВЕС голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов, доки інші думають і рахують, потрібна чи ні вітроенергетика, наші установки вже працюють. «Ми в Миколаївській області побачили і повірили в те, що можна виробляти абсолютно екологічно чисту енергію», — додав він.

Встановлення вітротурбін та будівництво парку відбувалося в непростих умовах. Головна проблема — транспортна. Слід було прийняти найбільш оптимальне рішення з приводу доставки до місця установок заввишки сто метрів. Виручив Очаківський морський порт, через який і доставляли турбіни. А це, у свою чергу, дало новий поштовх для економічного розвитку порту, нові робочі місця, новий досвід та нові можливості.

 Голова обласної ради Ігор Дятлов зауважив, що нинішня влада робить усе можливе для того, щоб наша держава стала енергонезалежною. Він повідомив, що найближчим часом на територію Миколаївської області зайдуть нові інвестори із Франції, які також хочуть вкладати кошти у вітряну енергетику. Обласна влада працює над тим, щоб  поліпшувати інвестиційний клімат на території області, зокрема у питаннях альтернативної енергії.

А генеральний директор керуючої  компанії «Вітряні парки України» Владислав  Єременко зазначив, що з усіх областей України  Миколаївська має не лише великий вітровий потенціал, а й керівництво, яке розуміє, що за «зеленою» енергетикою майбутнє. «Перші — завжди найкращі. Ось і Миколаївська область першою в Україні почала на своїй території розвивати вітрову енергетику, яка в майбутньому надасть можливість нашій країні мати альтернативні джерела енергії та бути незалежною в цьому питанні від інших чинників та іноземних держав», — зауважив В. Єременко.

У рамках відкриття нового вітрополя було представлено сучасні технічні рішення, які використовують в Україні та Німеччині під час проектування, будівництва та експлуатації вітроелектростанцій. Також  продемонстровано вітчизняні напрацювання у цій сфері. Метою  проведення заходу була презентація проектів  наступних черг будівництва ВЕС та ТЕО, будівництва і реконструкції ліній електропередач та підстанцій класу напруги 154—330 кВ об’єднаної енергосистеми України. Усього в області в найближчі два-три роки планують встановити до 300 вітряків.