Подарунок «під ялинку» зробив уряд бюджетним закладам та низці комерційних підприємств: для них зменшиться тариф на опалення. Про це повідомив 31 грудня минулого року на брифінгу голова Національної комісії у сфері регулювання комунальних послуг Валерій Саратов. Рішення про перерахунок тарифів обгрунтовувалось тим, що НКРЕ з 1 січня 2014 року знизила граничний рівень ціни на газ: для промислових споживачів на 10%; для підприємств, фінансованих із державного та з місцевих бюджетів, — на 29,2%. Таким чином, були підстави для зменшення ціни природного газу для потреб теплокомуненерго.

За словами Валерія Саратова, у структурі середнього тарифу на теплову енергію для бюджетних та інших споживачів вартість газу становить близько 80%. Якщо змінюється його вартість, змінюється і тариф. За рішенням комісії нові тарифи були встановлені для 160 теплопостачальних підприємств.

Таким чином, з 1 січня цього року на опалення для закладів бюджетної сфери тарифи знижуються в середньому на 22% (з 728 до 599 гривень за гігакалорію). Однак це не означає, що автоматично всі вони платитимуть на 22% менше. Там, де тарифи були ближчими до економічно об∂рунтованих, зниження буде істотнішим. Як зауважив Валерій Саратов, за розрахунками комісії, це зниження дасть можливість зекономити протягом 2014 року майже 2 мільярди гривень, з яких 1,5 мільярда — кошти місцевих бюджетів.

Для бізнесу зниження становитиме в середньому 12% (з 766 до 683 гривень за гігакалорію).

Отже, відтепер замість старої ціни природного газу — 3,8 тисячі гривень за тисячу кубічних метрів — у тарифах буде враховуватися:

— для бюджетних установ — 2,8 тисячі гривень за тисячу кубометрів. Ця ціна складається з вартості закупки газу — 2,5 тисячі гривень, цільової надбавки у 2% та витрат на транспортування газу магістральними та розподільчими газопроводами — 287 гривень;

— для інших споживачів (бізнес) — 3,5 тисячі гривень за тисячу кубометрів. Ця ціна складається з вартості закупки газу — 3,1 тисячі гривень, цільової надбавки у 2% та витрат на транспортування газу магістральними та розподільчими газопроводами — 287 гривень.

Посадовець повідомив, що, оскільки зниження тарифів відбувається з нового року, відповідно, сплачувати «по-новому» бюджетники і бізнес будуть по закінченні місяця. На початку ж січня вони оплачують за грудень минулого року.

А ось населенню очікувати зниження тарифів на опалення не доводиться. Валерій Саратов на запитання журналістів зауважив, що під час розрахунку тарифів на цю послугу для населення використовується вартість природного газу українського видобутку, а вона становить 1309 гривень за кубічний метр. «Вартість російського газу — 2448 гривень за тисячу кубічних метрів, яку встановила НКРЕ, вища за ту, що використовується зараз, тому в комісії зараз немає підстав для перегляду тарифів на теплову енергію для населення».