НА КОНТРОЛІ "УРЯДОВОГО КУР'ЄРА". Як повідомляв місяць тому «УК», одному з кращих українських зоопарків не вистачає кормів для тварин. Тоді директор Володимир Топчий заявив, що готовий до безпрецедентних заходів. На той час у казначействі зависли 450 тисяч гривень, постачальники не вірили обіцянкам, затримувалися виплати із заробітної плати, виникла заборгованість за енергоресурси, тварини голодували.
Після емоційної заяви директора, кормів трохи підкинули. В Миколаївській облдержадміністрації після виходу публікації повідомили, що «через затримку у виконанні платіжних доручень Головним управлінням державної казначейської служби України міста Миколаєва на рахунку КУ «Миколаївський зоопарк» перебуває проплата за корм — 478 051 грн». Були проведені переговори керівництва зоопарку з постачальниками щодо надання кормів. Наприкінці листопада В. Топчий стримано заявляв: «Тварин годують у борг. Як буде завтра, подивимося». Стриманість директора була викликана вказівкою зверху: про проблеми розголошувати не слід.
Життя одним днем в зоопарку триває. Борг щодо м’яса у грудні закрили на 30%, терміново оплатили комунальні послуги та виплатили зарплату співробітникам. Водночас зоопарк після сигналу «SOS!» не відмовлявся приймати будь-яку допомогу. Так, на сайті комунальної установи з’являється інформація: «Адміністрація Миколаївського зоопарку висловлює подяку Степановій Тетяні Михайлівні, декану факультету розвитку дитини Національного університету ім. В. О. Сухомлинського, а також викладачам і студентам І курсу груп 118, 128, 138 за допомогу, надану мешканцям зоопарку у вигляді медикаментів та кормів: яблук, горіхів і круп». Насправді, з огляду на події в країні, бачиться щось знакове — студенти рятують і людей, і тварин.
Днями заяву про ситуацію в Миколаївському зоопарку поширило Головне управління Державної казначейської служби України в Миколаївській області. Це відповідь на запит депутата Миколаївської обласної ради Тараса Креміня щодо обстановки у звіринці.
Наведемо окремі цитати з листа: «Комунальна установа «Миколаївський зоопарк» є закладом комунальної власності територіальної громади міста, має відкриті розрахункові рахунки в комерційних банках міста. Відповідно до рішення про бюджет міста Миколаєва на 2013 рік зазначеній установі передбачені асигнування як фінансова підтримка комунальній установі… Бюджет не є єдиним джерелом утримання установи.
Основним вагомим джерелом поповнення оборотних коштів Миколаївського зоопарку є кошти від виручки продажу квитків на відвідування зоопарку, на території зоопарку розміщена значна кількість торговельних павільйонів, закладів харчування, надаються в оренду приміщення. З метою уникнення соціальної напруги, органи Казначейства України при проведенні видатків розпорядників і одержувачів бюджетних коштів в першу чергу забезпечують виконання захищених статей видатків».
Насправді, тварини не стануть причиною соціальної напруги, адже в клітці протестувати просто не зможуть. Що стосується так званих «значних коштів від продажу квитків» — це поняття сезонне.
В теплий період насправді за рахунок продажу квитків тварини переважно і утримуються. Взимку ситуація загострюється. На день потреба в кормах становить 60 тисяч гривень, а заробляє зоопарк не більше десяти тисяч гривень за тиждень. Тож без додаткової допомоги Миколаївському звіринцю з понад віковою історією просто не вижити.