На Дніпропетровщині відкрили перший в Україні вуличний музей АТО «Шляхами Донбасу», виставку розгорнуто на тисячі квадратних метрів. Вона об’єднала понад 400 експонатів, передає УНН з посиланням на сайт Дніпропетровської обласної ради.

Вулична виставка музею називається «Шляхами Донбасу». Вона об’єднала близько 400 експонатів. В центрі виставки — асфальтована дорога, яка веде до вказівників із назвами міст. По обидва боки від неї — списана військова техніка, яка воювала на Донбасі. Є БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танку, згоріла машина. Серед експонатів — скульптура: маленька дівчинка дає яблуко бійцю. На її створення надихнула реальна історія, яка сталася з бійцем 42-го батальйону Іваном Погорілим.

«Мою роту розбили біля села Новокатеринівка Донецької області. Я отримав поранення і залишився один на полі бою. Неподалік бойовики розстріляли машину з сім’єю донецьких патріотів. Мені вдалося врятувати лише маленьку дівчинку. Навкруги йшли активні військові дії, ми з дитиною ще кілька днів ховалися в лісі, а потім потрапили в полон. Все завершилася добре: зараз дівчинка жива та здорова, мешкає з бабусею», — розповів Іван Погорілий.

Також зазначається, що і нині триває робота над внутрішньою експозицією музею АТО. Вона займатиме 500 квадратних метрів і розміститься поряд із вуличною експозицією, у приміщеннях Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького. Її присвятять історіям волонтерів, бійців, медиків, звичайних мешканців області. В експозиції буде військова форма, медалі, речі, які рятували життя. Повністю відкрити музей планують до кінця цього року.