Ці вісім найкрасивіших будівель світу, за вибором BBC Culture, є вершиною архітектурної та інженерної думки, а також можливістю зазирнути в майбутнє міського будівництва.

Вежі Петронас, Куала-Лумпур

Вежі-близнюки в Куала-Лумпурі є неперевершеним зразком сучасної архітектури та будівництва. Після відкриття в 1999 році вони стали безперечним символом Малайзії. Вежі Петронас мають також найвищий в світі двоповерховий міст. «Естакада» з'єднує 41-й і 42-й поверхи будівель.

Московський державний університет

Один із семи хмарочосів, побудованих в стилі сталінського ампіру, головна будівля МДУ залишалась найвищою в Європі майже 40 років, поки у Франкфурті не з'явилась Messeturm «Ярмаркова вежа». Проте вона й досі залишається найвищою будівлею в академічному світі.

Тайбей 101

Зведена за проектом архітектора Чин Ян Лі вежа здіймається над тайванською столицею Тайбей. До відкриття в 2010 році Бурдж Халіфа в Дубаї вона була найвищою будівлею в світі. Тайбей 101 спроектована таким чином, щоб витримувати найсуворіші погодні умови, а також можливість стихійних лих у зоні сейсмічної небезпеки, і вважається одним з найбезпечніших хмарочосів світу.

Інженери запевняють, що вежа зможе витримувати сильні коливання протягом 2500 років. Дизайн хмарочоса сповнений значущості: його 101 поверх символізує оновлення і нові починання.

Тернінг-Торсо (Торс, який обертається), Мальме

Це 54-поверховий житловий будинок має високотехнологічний та екологічний дизайн, отримуючи енергію від відновлюваних джерел. На створення скрученого хребта будівлі архітектора Сантьяго Калатраву надихнули дослідження форм природи і людського тіла.

Центр Джона Генкока, Чикаго

Центр Джона Генкока, завершений у 1969 році, є яскравим прикладом структурного експресіонізму, і залишається однією з найвідоміших архітектурних пам'яток Чикаго. У місті, де народились перші хмарочоси світу, конкуренції не бракує, проте Центр Джона Генкока залишається одним з найбільш вражаючих.

Шард «Уламок скла», Лондон

Ультрасучасна будівля, створена за проектом італійця Ренцо Піано, можливо, спочатку трохи шокувала лондонців. Але з моменту її відкриття в 2012 році вона стала улюбленою деталлю міського горизонту. В ній розташований найвищий оглядовий майданчик Лондона, з якого відкривається вид на мегаполіс із висоти пташиного польоту.

Крайслер-Білдінг, Нью-Йорк

Хоча цей хмарочос носив титул найвищої будівлі в світі менше року з 1930-го по 1931-ий, проте він залишається улюбленою пам'яткою нью-йоркців і любителів архітектури всього світу. Будівля, спроектована Вільямом Ваном Аленом, й досі вважається провідним зразком дизайну арт-деко. Крайслер Білдінг також став безперечним фаворитом й читачів розділу BBC Culture.

Бурдж-Халіфа, Дубай

Бурдж Халіфа заслуговує на місце в цьому списку не лише тому, що є найвищою будівлею в світі (та ще й з певним запасом), але й тому, що це, без сумніву, дуже красива вежа. Здіймаючись на 828 метрів над містом, вона символізує новаторське співавторство архітектури та інженерії і дозволяє зазирнути в майбутнє міського будівництва.