Внаслідок кількаденних обстрілів Авдіївка залишається частково без електрики, у деяких оселях відсутні також вода і опалення, є проблеми з мобільним зв’язком. За даними рятувальників, в Авдіївці працюють 11 пунктів обігріву. У Державній службі з надзвичайних ситуацій заявляють, що наразі з Авдіївки вивезли 77 людей, зокрема 58 дітей. Вдень, за словами голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, російська сторона дала письмові гарантії припинення вогню, однак за кілька годин їх порушили. Обидві сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушенні режиму припинення вогню і загибелі мирних жителів. Cитуація в Авдіївці залишається складною.

Ще три дні тому в Авдіївці працював завод та ходили діти в школу, ситуація важка, але контрольована, передає УНН з посиланням на прес-службу Міністерства внутрішніх справ України.

Повідомляється, що на місцевому стадіоні розташований гуманітарний штаб Держслужби з надзвичайних ситуацій. В мобільних пунктах обігріву люди можуть зігрітися гарячим супом і чаєм та отримати медичну допомогу.

Зазначається, що до постраждалого міста прибув прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він провів нараду у військово-цивільній адміністрації з представниками регіональної та міської влади.

Під час зустрічі обговорювали питання життєзабезпечення та евакуації людей.

Через загострення ситуації люди виїжджають з міста. Сьогодні зранку з Авдіївки було евакуйовано близько 200 людей.

Поки що у місті перебуває майже 25 тисяч осіб.

Наразі ремонтні бригади, які мають полагодити системи електропостачання Авдіївки, виїхали на місце проведення робіт. До аварійно-рятувальних робіт в Авдіївці залучили 260 осіб та 60 одиниць техніки.

Наразі проблем із забезпеченням правопорядку у місті немає. Місто під контролем поліції. Наряди працюють позмінно по дві години.

«Тільки за перший день надійшло 19 звернень до колл-центру «102». Всі вони були закликами про допомогу виїхати з-під обстрілу. Ми забезпечені усім необхідним та продовжуємо виконувати свої обов’язки, надавати допомогу тим, хто її потребує», – зазначив керівник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін.

Наразі у населеному пункті оголосили режим тиші.

Нагадаємо, у ДСНС повідомили, що станом на 8 ранку 1 лютого масової евакуації населення Авдіївки не планується.

Нагадаємо, що в Авдіївці оголосили надзвичайний стан.

Зазначимо, що в результаті обстрілів в населеному пункті зруйнована критично важлива інфраструктура.

Президент П. Порошенко перервав візит до Німеччини через надзвичайну ситуацію в Авдіївці. У МЗС закликали міжнародних колег посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль через ситуацію в Авдіївці.

Джерела: Радіо Свобода, УНН