Унікальний міномет винайшли в Україні, пристрій не має аналогів – стрільба мінами відбувається без порохового заряду. Військові випробували новинку на полігоні.

Як пояснюють його розробники, газодетонаційний міномет стріляє тихіше ніж його артилерійський аналог. За допомогою нового пристрою міна влучає в ціль без використання порохового заряду. Натомість застосовують технологію суміші кисню і газу, інформує eizvestia.com/uk/news-ukr.

«Порохові заряди перш за все, старіють, втрачають свої балістичні характеристики – газово-детонаційний снаряд створюється безпосередньо перед пострілом, він стабільний… Можливість змінювати дальність пострілу без зміни кута підвищення міномету, крім того, дійсно, під час зміни потужності пострілу буде змінюватися потужність звукового ефекту», – розповідає начальник кафедри хімії факультету військової підготовки НТУ «ХПІ» Олександр Сакун.

Випробовують газодетонаційний міномет у польових умовах. Дальність польоту становить від 10 метрів до 1,5 кілометра. Міномет з газодетонаційним снарядом і автоматичною подачею мін – новинка харківського національного університету.

«Може противник десь приховатися за якимись спорудами. І тут у нас нема засобів, в цьому випадку ми міномет застосовуємо наступним чином: це буде стрільба напів-прямою наводкою, тобто ми за допомогою танкового прицілу вимірюємо дальність, датчики, які є на машині, вимірює поточний кут міномету по відношенню до земної поверхні, автоматично комп’ютер розраховує потужність пострілу, і на цю дальність робиться постріл – таких функцій немає ні в кого», – наголосив начальник кафедри бронетанкового озброєння та військової техніки факультету військової підготовки НТУ «ХПІ» Костянтин Коритченко.

Такий пристрій поки експериментальний, проте харківські науковці сподіваються що військові оцінять його бойові можливості.