14 жовтня у Львові відбувся Марш Слави захисників Руси-України. Реконструктори в одностроях військ історичних періодів України пройшли урочистою ходою центральними вулицями. Участь у марші взяли 80 осіб. Колоною на конях крокували вершники княжої доби. Йшли піхотинці козацького війська, воїни Галицької армії, січові стрільці, воїни Повстанської армії. На бронеавтомобілі часів Першої світової їхали вояки армії Української народної республіки. Попереду – оркестр грав мелодію гімнів УСС і УПА.


«Дійство ми присвятили захисникам Руси-України, які впродовж сотні років зі зброєю в руках боролися за нашу землю. Результат – живемо в незалежній Україні. Чим більше маршів, театралізованих дійств будемо проводити, фільмів знімати історичних, тим більш патріотичною буде молодь. Сила української армії у дідах-прадідах, які не ставали на коліна, а йшли на смерть і перемагали. Дух боротьби і перемог гартує наступні покоління», – розповідає голова ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять»» Любомир Горбач.

У сквері навпроти облдержадміністрації облаштували боївки УПА, польові позиції січових стрільців. На лавці сидить сліпий і грає на кобзі, речитативом співає баладу.

Марш приурочили до Дня захисника України, який 2014-го визначений указом Президента як державне свято. Цього року відзначаємо також 74-річницю створення Української повстанської армії, День українського козацтва, Покрову Пресвятої Богородиці.

Gazeta.ua