28 липня до річниці хрещення Київської Русі на Володимирській гірці у Києві відбуваються урочистості з цієї нагоди.

Участь у ній взяли українські високопосадовці, а також священнослужителі. Серед них і Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

Для того, щоб держава відчувала себе впевненою, треба, щоб була одна церква, незалежна від будь-кого, насамперед від Москви, – заявив патріарх Філарет. 

Святійший патріарх Київський і всієї Русі-України, глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦКП) Філарет переконаний, що зараз створюються сприятливі умови для визнання української православної церкви незалежною.

Про це він заявив під час свого виступу на урочистостях з нагоди відзначення Дня хрещення Київської Русі – України на Володимирській гірці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хоча й не розглядалося на святому Великому соборі православних церков на Криті питання про автокефалію української церкви, але в кулуарах про це говорили всі. І тому зараз створюються сприятливі умови для визнання незалежною української православної церкви, яка може увійти в сім’ю помісних православних церков”, –  сказав він.