Президент Володимир Зеленський провів зустріч із новопризначеним державним секретарем у закордонних справах, справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Девідом Камероном. Глава держави привітав Девіда Камерона із призначенням міністром закордонних справ і подякував за те, що свій перший робочий візит на новій посаді він здійснив до Києва.

Фото з сайту president.gov.ua

«Це дуже важливо, особливо зараз, коли світ приділяє увагу не лише ситуації на полі бою в Україні. Ми вдячні за непохитну підтримку України від Сполученого Королівства. Вдячні за теплий прийом українських громадян у Великій Британії. І раді тому, що ви приїхали в Україну», — сказав Володимир Зеленський.

Президент високо оцінив оборонну співпрацю зі Сполученим Королівством, що дає ЗСУ змогу ефективно захищатися від нападу агресора, зокрема завдяки далекобійній зброї. Глава держави наголосив, що ще один важливий пріоритет напередодні зимового періоду — посилення української системи ППО для захисту громадян та критичної інфраструктури від російських обстрілів.

Було обговорено безпекову ситуацію в Чорному морі та подальшу роботу альтернативного зернового коридору. Володимир Зеленський подякував британському уряду за активну підтримку функціонування цього маршруту та спільні зусилля з упровадження страхування цивільних суден, що ним проходять.

Співрозмовники скоординували позиції щодо реалізації спільних багатосторонніх і двосторонніх ініціатив, зокрема в контексті просування української формули миру та напрацювання безпекових гарантій у розвиток ухваленої «Групою семи» на Вільнюському саміті НАТО Спільної декларації про підтримку України.

Окрему увагу було приділено питанням євроатлантичної інтеграції нашої держави й підтримки Великою Британією поступу України до членства в НАТО.

Під час зустрічі з Девідом Камероном Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що перший міжнародний візит на посаді очільника МЗС саме в Україну свідчить про високий та беззаперечний рівень підтримки від британського уряду.

Сторони обговорили важливі й актуальні теми військової, фінансової, санкційної підтримки. Окрему увагу приділили питанню конфіскації заморожених російських активів на потреби відновлення України.

Прем’єр-міністр України та міністр закордонних справ Великої Британії обговорили також підтримку українського експорту, зокрема страхування воєнних ризиків.

«Символічно, що саме із британськими компаніями уряд України створив новий механізм страхування суден. Розраховуємо на розвиток співпраці в цьому напрямі», — зазначив Денис Шмигаль.

Очільник українського уряду подякував Великій Британії за тренування наших військових: «Покладаємося на подальшу підтримку нашої країни на шляху до НАТО».

Джерела: Офіс Президента, Департамент комунікацій Секретаріату КМУ