На першому засіданні коаліції артилерії в Парижі представники 22 країн­-учасниць, які володіють передовими технологіями виробництва найкращих артилерійських систем, боєприпасів, артилерійської розвідки, безпілотних систем цілевказання, а також систем управління вогнем, виробили консолідовану позицію щодо забезпечення потреб Збройних сил України у певних зразках артилерійського озброєння.

Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові із Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном подякував за ініціативу та оголошене в її межах зобов’язання Франції виготовити для України десятки передових артилерійських систем «Цезар» 2024 року та боєприпаси до них.

Перше засідання коаліції артилерії розпочалося з онлайн­виступу міністра оборони України Рустема Умєрова та промови міністра збройних сил Франції Себастьяна Лекорню.

За словами Івана Гаврилюка, який очолював українську делегацію на засіданні,  в Парижі обговорювали не лише нагальні потреби Збройних сил України в боєприпасах, артилерійських системах, їх модернізації, ремонту, навчання розрахунків, а й питання військово­технічної співпраці, спрямовані на довгострокову підтримку артилерійських підрозділів нашого війська.

«Нам дуже важливо посилити вогневу міць Сил оборони України за допомогою сучасних артилерійських систем, які можуть надати наші партнери. Отримані раніше від партнерів артилерійські установки продемонстрували високу ефективність у боях з окупантами. Тому Україна зацікавлена в закупівлі їх для своїх потреб і розгортанні виробництва окремих зразків на території України», — сказав генерал­лейтенант Іван Гаврилюк.

У межах коаліції артилерії створено чотири робочі групи за окремими напрямами діяльності.

Коаліцію артилерії (Artillery Coalition) створено в межах Коаліції спроможностей (Capability coalitions).

На початок 2024 року створено такі міжнародні коаліції: повітряних сил, протиповітряної та протиракетної оборони, бронетанкової техніки, морських спроможностей, артилерії, з розмінування та ІТ­коаліція, повідомляє Міноборони.