Масовані ворожі атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури протягом січня - березня стали найбільшим викликом для української енергетики минулого року. Однак Україна зробила висновки зі здобутого досвіду для посилення стійкості і гнучкості енергосистеми. Про це розповів Міністр енергетики України Герман Галущенко у підсумковому інтерв’ю для національного телемарафону «Єдині новини». Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.
«Масований терор енергосистеми росіяни почали ще 10 жовтня 2022 року. У січні, лютому і березні вони продовжували системні атаки. Це був найбільший виклик для нас усіх. Але ми показали стійкість. Ми отримали величезний досвід, як утримати систему, які технічні рішення ухвалювати під час ударів, як тримати генерацію, як швидко лагодити передачу. Це унікальний досвід, аналогів якого не має жодна країна у світі», - зазначив Міністр.
Очільник Міненерго підкреслив, що ці рішення втілені в Енергетичну стратегію, яка була ухвалена вже після масованих атак.
«Ключовий висновок: необхідна децентралізація генерації», - пояснив Міністр, додавши, що найбільший вплив ворожі атаки мали на регіони, що обмежені в локальній генерації електроенергії. Також Герман Галущенко наголосив, що було реалізовано низку проектів для посилення захисту енергооб’єктів.
Водночас Міністр зазначив, що ворог атакує не тільки енергетичні об’єкти, але й енергетиків, що працюють на місцях і намагаються відновити електропостачання споживачам.
«Росіяни – класичні терористи. Неодноразово траплялися випадки, коли вони бачать, що на об’єкт їде ремонтна бригада, і коли під’їжджає машина, піднімається вишка, росіяни починають прицільно бити по енергетиках артилерією, дронами», - наголосив він та додав, що саме людські втрати є найболючішими, адже будь-яке обладнання можна відновити, а людське життя вже не повернути.