У Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці урочисто відкрито після капітального ремонту приміщення відділу документів і наукових розвідок з питань краєзнавства. Захід приурочено до 135-річчя із дня заснування бібліотеки, що відзначатимуть у листопаді цього року. Гості закладу, серед яких були представники влади і творчої інтелігенції, науковці, історики, краєзнавці, ознайомилися з новими інформаційними та комфортними робочими зонами для користувачів. Співробітники бібліотеки організували екскурс в історію відділу, репрезентацію інформаційних ресурсів краєзнавчого змісту. На заході експонували виставки-перегляди: «Місто Святого Миколая» (до Дня міста), «Віч-на-віч з епохою» (до Дня Незалежності України), «Письменники-краяни — ювіляри 2016 року», «Наш край у нових виданнях».
Як розповіла головний бібліограф відділу Марина Тасінкевич, «згадки про заснування «місцевого» відділу знаходимо в звіті за 1906 рік. 1958-го відкрито відділ бібліографії, розпочато аналітичний розпис місцевої періодики, організовано систему виявлення літератури про Миколаївщину та відображення її у краєзнавчому каталозі. У 1970—1980-ті роки для організації краєзнавчого кабінету розпочато вивчення історії рідного краю та формування краєзнавчого фонду, який на 1 січня 1971-го становив 1677 примірників».
У 1994 році в бібліотеці було створено окрему структурну одиницю — відділ краєзнавчої літератури і бібліографії, але він не працював через капітальний ремонт бібліотеки. У серпні 1995-го відбулося офіційне відкриття відділу. Саме з цієї дати й розпочався відлік його роботи. За перші п’ять місяців працівники обслужили 556 читачів, а через три роки до відділу звернулися понад 1700 користувачів.
Родзинка краєзнавчих інформаційних ресурсів — рідкісні видання ХІХ та ХХ століть. Як і сучасні, вони мають великий попит у відвідувачів бібліотеки, які вивчають історію рідного краю. Відділ документів і наукових розвідок з питань краєзнавства у комфортніших та зручніших умовах й надалі виконуватиме основні завдання. Це відродження і збереження історичного та культурного надбання Миколаївського регіону, надання доступу до інформаційних ресурсів, створення наукового під∂рунтя для вивчення історії краю, надання методичної допомоги бібліотекам області з питань бібліотечного краєзнавства.