За підсумками 2023 року за програмою доступного іпотечного кредитування «єОселя» було видано кредитів на загальну суму 8,85 млрд грн. Тобто обсяг кредитного портфеля програми лише на 0,06 млрд грн менший, ніж сума іпотек, що їх видали українські банки 2021 року, який став рекордно успішним, повідом­ляє Мінекономіки. 

Загалом від початку чинності програми «єОселя» обсяг виданих кредитів уже перевищив 10 млрд грн. Завдяки цьому майже 6,7 тисячі українських родин змогли придбати власне житло у всіх регіонах країни, крім тимчасово окупованих або тих, де тривають активні бойові дії. Незмінний лідер за темпами видачі іпотек — столиця та Київщина. Популярні серед громадян Рівненська, Львівська, Вінницька та Волинська області. Попри близькість до фронту 59 українців взяли кредити на купівлю власного житла на Харківщині і 13 — на Запоріжжі.

26 січня наберуть чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України №856, що передбачають істотне розширення умов програми «єОселя». Зокрема доступними для придбання в іпотеку стають приватні будинки, дуплекси і таунхаузи. Збільшуються можливості вибору житла для ветеранів та учасників бойових дій. Вони зможуть придбати квартиру під 7% річних в будинку, якому не більш як десять років, у Києві та обласних центрах, або без обмежень за терміном введення в експлуатацію в інших населених пунктах.

«Це принципово важливі зміни, що мають дати поштовх для попиту на програму «єОселя», — коментує перший віцепрем’єр­міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко. За її словами, очікується інтеграція програм «єОселя» та «єВідновлення», коли після набуття чинності змін у відповідний закон громадяни зможуть використовувати житловий сертифікат як частину першого внеску за іпотекою.

Нагадаємо, програму доступного іпотечного кредитування громадян «єОселя» у жовтні 2022 року запровадило Мінекономіки. З нею працюють сім банків­партнерів.