ІСТОРИЧНА ПЕРЕМОГА. Футбольний клуб «Металіст» (Харків) отримав важку перемогу на виїзді над грецьким «Олімпіакосом»з рахунком 2:1 та за сумою двох матчів вперше в своїй історії вийшов до чвертьфіналу Ліги Європи.

Після поразки на своєму стадіоні 1:0 харків'ян не вважали фаворитами, і подібний настрій явно відбився на першій половині зустрічі.

Українська команда майже не атакувала, а лише намагалася відбити шалені напади греків.

У результаті вже на 15-й хвилині «Олімпіакос» відкрив рахунок, а також створив ще декілька небезпечних моментів, від яких харків’ян врятувала переважно неточність греків.

Але наприкінці другого тайму, коли «Олімпіакос» остаточно повірив у свою перемогу, характер гри змінився, і український клуб почав більше атакувати.

На 70-й хвилині «Металіст» не зміг реалізувати пенальті, однак не розгубився і зрівняв рахунок. На 86-й хвилині харків’яни забили вирішальний гол і втримали свою перевагу.

«Ми трішки перенервувалися, це було відчутно в діях футболістів у перші хвилини. Чим і скористався «Олімпіакос», - цитує тренера «Металіста» Gazeta.ua. - У перерві попросив їх заспокоїтися, зіграти так, як вони можуть».

Крім харків’ян, у чвертьфінал Ліги Європи вийшли «Атлетик» (Більбао), «Атлетико» (Мадрид), нідерландський АЗ, «Валенсія», «Ганновер», «Спортінг» та «Шальке».

Жеребкування фінальних матчів Ліги Європи цього сезону відбудеться 16 березня у штаб-квартирі УЄФА.

Ліга Європи. 1/8 фіналу, матчі-відповіді

«Олімпіакос» - «Металіст» 1:2 (1:0)

Голи: Маркано, 14 (1:0); Вільягра, 81 (1:1); Девіч, 86 (1:2)

«Манчестер Сіті»- «Спортинг» 3:2 (0:2)

Голи: Фернандес, 33 (0:1); ван Волфсвінкель, 40 (0:2); Агуеро, 60 (1:2); Балотеллі, 75 (пенальті) (2:2); Агуеро, 82 (3:2)

«Ганновер» - «Стандард» 4:0 (2:0)

Голи: Абделлауе, 4 (1:0); Кану, 21 (автогол) (2:0); Конан Я, 73 (3:0); Пінту, 93 (4:0)

«Шальке» - «Твенте» 4:1 (1:1)

Голи: Янссен В., 14 (0:1); Хунтелаар, 29 (1:1); Хунтелаар, 57 (пенальті) (2:1); Джонс Дж., 71 (3:1); Хунтелаар, 81 (4 : 1)

«ПСВ Ейндховен» - «Валенсія»1:1 (0:0)

Голи: Рамі, 47 (0:1); Тойвонен, 64 (1:1)

«Удінезе» - «АЗ» 2:1 (2:1)

Голи: ді Натале, 3 (пенальті) (1:0); ді Натале, 15 (2:0); Фалькенбург, 31 (2:1)

«Бешикташ» - «Атлетіко М» 0:3 (0:1)

Голи: Адріан Лопес, 26 (0:1); Фалькао, 83 (0:2); Сальвіо, 94 (0:3)

«Атлетік Б»- «Манчестер Юн» 2:1 (1:0)

Голи: Льоренте, 23 (1:0); де Маркос, 65 (2:0); Руні, 80 (2:1).