Підписані в Москві документи дадуть змогу реалізовувати масштабні спільні українсько-російські проекти, які нададуть стимулу космічній галузі в цілому. Про це заявив Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об’єднаннями Валерій Мунтіян, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі. 

«Вітчизняна космічна галузь — надзвичайно перспективна. Досягнуті домовленості дадуть змогу розширити співпрацю. А це значить, будуть замовлення зокрема на створення ракети дуже високого класу і великої потужності — вона піднімає до 70 тонн», — розповів Урядовий уповноважений.

Як відомо, за підсумками засідання українсько-російської міждержавної комісії 17 грудня торік підписано низку документів, зокрема й Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Федеральним космічним агентством Російської Федерації щодо співробітництва в галузі ракетно-космічної промисловості. У рамках досягнутих домовленостей буде здійснюватися співпраця у створенні спільних підприємств для реалізації проектів «Морський старт», «Наземний старт» та програми «Дніпро», кооперації українських та російських підприємств і організацій при виробництві космічних апаратів наукового призначення і перспективних ракет-носіїв, виробництва навігаційної апаратури та обладнання навігаційно-інформаційних систем.

«У перспективі проекти з будівництва інших ракет, супутників, а також з реалізації багатьох послуг, які може надати космічна галузь народногосподарському комплексу обох країн (зв’язок, метеорологія, сільське господарство, екологія, МНС, оборона тощо). В основному на наших потужностях. Для нас найголовніше — забезпечити розвиток цієї галузі, а якщо будуть замовлення, підуть інвестиції, інновації, звичайно, космічна галузь буде розвиватися. Це дасть можливість Україні відновити колишню славу космічної держави», — підсумував Валерій Мунтіян.

Проекти в галузі суднобудування, що реалізуються в рамках досягнутих у Москві домовленостей,  також базуються на взаємовигідному партнерстві, переконаний Валерій Мунтіян. Він нагадав, що під час засідання українсько-російської міждержавної комісії було підписано Меморандум про наміри щодо активізації співпраці у сфері суднобудування між Міністерством промислової політики України та Міністерством промисловості і торгівлі РФ.

Україна володіє потужним геостратегічним потенціалом: має вигідне географічне положення, сприятливі кліматичні умови, вихід у Світовий океан, розташована на перехресті міжнародних транспортних коридорів. Наша країна в минулому володіла могутнім суднобудівним комплексом. Наприклад, за словами Урядового уповноваженого, в СРСР 70% флоту ремонтувалося і модернізувалося на українських підприємствах. Тому зараз важливо повернути і наростити потенціал у суднобудівній галузі.

«Це будуть конкретні проекти, за якими будуватимуться кораблі для російського та українського флотів. Адже Росія планує освоювати Північ, їм потрібно возити скраплений газ. А для України це інвестиції понад 4 млрд доларів США тільки в цей комплекс. Плюс це дасть змогу  нам відновити флот та збільшити кількість кваліфікованих робітників. Розвиток суднобудування дуже важливий, насамперед, для українського Півдня — Херсона, Одеси, Миколаєва, Криму, де підприємства морегосподарського комплексу забезпечують наповнення бюджету, зайнятість населення та розвиток регіону», — сказав Валерій Мунтіян. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»