Вчені з Японії планують створити найпотужніший суперкомп'ютер на Землі. Для цих цілей японський уряд виділить 173 мільйони доларів.

Фінансуванням інноваційного проекту займається Міністерство економіки, торгівлі і промисловості країни, паовідомляє gogetnews.

Згідно з офіційними даними, головна мета ініціативи – повернути Токіо на перші позиції в технологічних сегментах світового ринку. Планується, що платформа нового суперкомп'ютера дозволить фахівцям швидко створювати і покращувати методи медичної діагностики, робототехніки та автомобілебудування. Пристрій має бути готовий до демонстрації широкій публіці вже в 2017 році. Суперкомп'ютер, розроблений в Японії, зможе виробляти до 130 петафлопсів обчислень в секунду. Для порівняння – нинішній лідер галузі, побудований в Китаї, демонструє результати лише в 93 петафлопса.