15 січня 2024 року в Палаці Націй у Женеві заступник Генерального секретаря ООН Мартін Гріффітс та верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді спільно з віцепрем’єр-міністром — міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук представили стратегічні плани гуманітарної діяльності ООН в Україні у 2024 році на суму 4,2 мільярда доларів США. Як повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передбачено, що реципієнтами відповідної допомоги впродовж року стануть 8,5 мільйона найбільш постраждалих осіб в Україні, а також 2,3 мільйона українців, які були змушені переміститися за кордон внаслідок російської агресії. Організації системи ООН надаватимуть фінансову, продовольчу, консультативно-правову допомогу, а також допомогу із житлом, розмінуванням, доступом до базових послуг у галузях освіти та охорони здоров’я тощо.

У зверненні до учасників заходу віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук висловила вдячність ООН та донорській спільноті за надану підтримку й закликала продовжити життєво важливу допомогу постраждалому населенню.

Представниця України зосередила увагу держав-членів ООН та гуманітарних організацій на тому, що російська війна спричинила одну з найбільших за масштабами гуманітарну кризу у світі. Від початку повномасштабного вторгнення Україна визначила пріоритетом гуманітарне реагування й за широкої міжнародної підтримки змогла стабілізувати гуманітарну ситуацію. Однак з огляду на збройну агресію, яка триває, ми розраховуємо на довгострокову підтримку гуманітарних зусиль нашої держави від міжнародної спільноти. Основні зусилля необхідно зосередити на подальшій допомозі внутрішньо переміщеним особам, громадянам, які після вимушеного переміщення повернулися до місць постійного проживання, жителям деокупованих територій України, а також таким найбільш вразливим категоріям громадян, як жінки, діти, літні люди, особи з інвалідністю.

Варто весь час нагадувати, що гуманітарна криза на тимчасово окупованих територіях спричиняє серйозне занепокоєння та потребує міжнародної уваги.

Під час зустрічі Ірини Верещук із заступником Генерального секретаря ООН Мартіном Гріффітсом, верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді, генеральним директором Міжнародної організації з міграції Емі Поуп, генеральним директором Міжнародного комітету Червоного Хреста Роберто Мардіні, директором Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Стефано Тоскано йшлося про пріоритети спільної діяльності з підтримки постраждалого населення.

«Сотні тисяч дітей живуть у громадах біля лінії фронту, зазнаючи травм, і позбавлені можливості задовольняти свої основні потреби. З огляду лише на це маємо зробити все можливе, щоб надати Україні більше гуманітарної допомоги», — сказав Мартін Гріффітс.

«Країни, які приймають, і надалі надаватимуть захист і залучатимуть шукачів притулку до життя громад, але багато з них все ще потребують допомоги. Вони не повинні відчувати тиску щодо необхідності повернутися через те, що не можуть звести кінці з кінцями за кордоном. Усім шукачам притулку необхідно допомогти та надати змогу використовувати й розвивати їхні здібності, щоб підготувати їх до можливого добровільного повернення, коли цьому сприятиме ситуація», — зазначив Філіппо Гранді.

Учасники дискусій дали високу оцінку гуманітарним зусиллям України у вкрай складних умовах війни, що триває.