Запорізька область є прикордонною із зоною проведення АТО, тож з початку антитерористичної операції до Запорізького краю вимушено перемістилися понад 111 тисяч громадян. Про це йшлося під час зустрічі заступника голови Запорізької облдержадміністрації Едуарда Гугніна з представниками ООН при обговоренні концептуальної розробки Індексу соціального згуртування та примирення.
Торік Програма розвитку ООН оголосила про прийом попередніх пропозицій від місцевих органів влади, підприємств усіх форм власності та господарювання, організацій та установ, внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також місцевого населення щодо створення робочих місць у Донецькій та Луганській областях. ПРООН підтримує створення робочих місць шляхом співфінансування 67% заробітної плати. За результатами відбору у Запорізькій області було підтримано три проектні пропозиції. Серед них одна громадська організація (ЗОГО «Дивосвіт», Вільнянський район) — п’ять місць, 54 600 гривень, та два приватних підприємства (ФОП Левченко «Благодійна крамниця «Даруй добро», м. Запоріжжя та ТОВ «МетстарКомпані», м. Мелітополь) — 35 місць, 1 120 380 гривень.
Нині триває четверта хвиля грантової програми для внутрішньо переміщених осіб, спрямована на започаткування бізнесу. Гранти вже отримали благодійний фонд «Сподівання», який створив 20 робочих місць для кейс-менеджерів, та міжнародний благодійний фонд «Карітас», у якому працюють 13 кейс-менеджерів. Очікується, що як мінімум 350 вимушених переселенців отримають підтримку у Запорізькій області. Проект фінансує оплату праці кейс-менеджерів, облаштування робочих місць, методичне забезпечення тощо.