На Луганщині створено три територіальних об’єднання: Білокуракинське, Новоайдарське та Новопсковське. До кожного з них увійшло чимало колишніх адміністративних одиниць. На думку директора Офіса реформ в області Сергія Тихоновського, до кінця року в межах територіально-адміністративної реформи можуть об’єднатися ще 2—3 громади. Але цей процес безпосередньо залежить від визначеності державної підтримки вже створених.

«Проблема в тому, що нормативними актами передбачено фінансування громад, які об’єдналися в межах перспективного плану формування таких громад. Але не всі об’єднання в області було створено відповідно до цього плану. Така сама ситуація не лише на Луганщині. Близько 40—50% громад в Україні, в яких відбулися вибори, утворено також не за перспективним планом. Тому влада поки що не може визначитися, як фінансувати деякі об’єднані територіальні громади», — пояснив Сергій Тихоновський.

За його словами, тепер ці нові адміністративні утворення чекають відповідних рішень Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, щоб отримати право на формування бюджету субвенції із скарбниці країни.

Якщо їхня доля буде успішною, бажання об’єднатися вже висловили громади міста Щастя, селища Петрівське та села Передільське, а також Сєверодонецька міська рада заявила про свій намір об’єднатися з двома селищними і чотирма сільськими радами на добровільних засадах.