На засіданні Міжвідомчої робочої групи з адаптації Цілей сталого розвитку (ЦСР) в Україні, яке відбулося під головуванням віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, презентовано результати цього проекту та основні положення Національної доповіді «ЦСР: Україна».
«Останніми місяцями Україна провела значну роботу з адаптації ЦСР. Ми знаємо, що, за оцінками ПРООН, Україна — один з лідерів у регіоні із значного просування в цьому процесі», — зауважив урядовець.
Станом на жовтень 2016 року в нашій країні реалізують десять проектів організацій ООН, а за весь період співпраці системи ООН Україні надали ресурсів на суму понад 200 мільйонів доларів для реалізації більш ніж двох сотень проектів міжнародної технічної допомоги у сферах захисту прав людини, соціальної допомоги, розбудови громадянського суспільства, атомної енергетики та охорони довкілля.
Роботу з досягнення ЦСР проводять не лише на національному, а й на регіональному рівнях, зазначив Павло Розенко. «Упродовж липня — вересня цього року в десяти містах — Дніпрі, Сумах, Житомирі, Луцьку, Запоріжжі, Черкасах, Чернівцях, Ужгороді, Маріуполі та Тернополі відбулися регіональні консультації з адаптації та локалізації порядку денного розвитку до 2030 року та 17 ЦСР», — цитує слова віце-прем’єра його прес-служба.
«Безумовно, у процесі визначення для України національних завдань та індикаторів ЦСР на довгострокову перспективу маємо враховувати глобальні орієнтири розвитку, принципи сталого розвитку та суспільну думку щодо бачення майбутнього розвитку країни», — зауважив Павло Розенко.
Нині перед країною постають нові виклики, пов’язані з адаптацією ЦСР, визначенням національних пріоритетів у всіх сферах соціально-економічного розвитку та необхідністю їх виконання впродовж 15 років.
Павло Розенко висловив переконання, що робота для досягнення ЦСР стане основою подальших реформ і перетворень в Україні.
У роботі зібрання взяли також участь директор Представництва ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, асистент Генерального секретаря ООН, керівник Регіонального бюро ПРООН у країнах Європи та СНД Джихан Султаноглу, координатор системи ООН в Україні, постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер.
З останніми двома посадовцями Павло Розенко провів окрему зустріч, де було обговорено підготовку нової Рамкової програми партнерства уряду з ООН на 2018—2022 роки. Вона має стати планом ефективних дій та спільною дорожньою картою для забезпечення сталого економічного розвитку, раціонального використання природних ресурсів, ефективної системи охорони здоров’я.
Павло Розенко підкреслив, що надзвичайно важливе поєднання напрямів співпраці Рамкової програми із ЦСР.
Михайло ЮРЧЕНКО
для «Урядового кур’єра»