Бійці 55-ї окремої артилерійської бригади, які ведуть постійне чергування в зоні проведення АТО, отримали книги Першої козацької бібліотеки. До особового складу легендарної  бойової та зразкової 55-ї артбригади прибули вчені, учасники бойових дій, досвідчені офіцери, козацька старшина координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА. Саме військові стали першими читачами Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д. І. (Байди) Вишневецького.

Засновник бібліотеки голова Запорізького козацького руху Дмитро Сухінін наголосив на необхідності глибоко знати історію своєї Батьківщини, державотворення, славетних перемог, тактики та стратегії не тільки у битвах чи війнах, а й на ниві дипломатичної роботи. У книгах, які передали бійцям, висвітлено події боротьби за створення Гетьманської незалежної держави,  геополітичної історії в роки Першої та Другої світових війн, спогади про переможні походи видатних ватажків,   широко  знаних у світі  — Дмитра Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Івана Сірка, Івана Богуна, Івана Підкови.

Не тільки гетьмани та отамани  свого часу мали високу освіту,   знали багато мов та навчалися у найкращих  навчальних закладах Європи, а й прості козаки мали  помітно вищу культурно-освітню підготовку.

Перед нинішніми бійцями АТО  виступив колишній командир 55-ї бригади, начальник штабу 37-го батальйону Ілля Лапін. Він розповів про реалії цієї гібридної війни, бойову роботу і закликав бути гідними своїх пращурів. Голова ради отаманів, батько учасника АТО Володимир Лютий порадив шановним учасникам зібрання працювати над підвищенням рівня знань, бути інтелектуально розвиненими та частіше користуватися літературою.

Захід був добре організований завдяки керівникові клубу Христині Тимчишиній та керівникам артчастини. Бійцям-артилеристам передали багато книжок про новітню історію — трагічну та водночас героїчну сторінку бойового шляху козацтва, а також про Революцію гідності та події в зоні АТО. Учасники заходу домовились про зустріч через місяць та обговорення отриманої інформації у форматі «круглого столу».