Про спільну роботу українського та британського урядів над стимулюванням бізнесу в Україні, прискорення інвестицій, зменшення ризиків у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, можливості для жінок у бізнесі йшлося під час зустрічі першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки Юлії Свириденко з Надзвичайним і Повноважним послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартіном Гаррісом, повідомляє Мінекономіки.
Цього року робота триватиме в межах Плану Ukraine Facility, Плану вирішення 11 критичних проблем, розробленого спільно зі США, і стратегічних проєктів Мінекономіки. Зокрема, уряд зосередився на розв’язанні першочергових завдань у таких сферах, як конфіскація російських активів, розширення експорту та енергетичних потужностей, повернення українців, оборонна промисловість, доходи бюджету й інвестиції.
«Українська економіка має стати міцною та самодостатньою, тому уряд фокусує увагу на питаннях прискорення інвестицій, розширення програм підтримки бізнесу, зокрема у співпраці з міжнародними партнерами, а також на питаннях зниження воєнних ризиків для бізнесу. Сподіваємося на розширення нашої співпраці з BII та UKEF. Британські підприємства можуть зробити значний внесок в реконструкцію України, і ми очікуємо на реалізацію пілотних проєктів у пріоритетних галузях», — зазначилаЮлія Свириденко.
Сторони обговорили важливість спільного розроблення програм розвитку інфраструктури залучення інвестицій та побудови спроможності агенції з промоції інвестицій у співпраці з London Stock Exchange та TheCityUK, грантових програм для малого і середнього бізнесу. Ішлося про напрацювання техніко-економічних обґрунтувань інвестиційних проєктів для інвесторів з Великої Британії.
Відзначили й спільну роботу над Ukraine Business Compact — ініціативою із залучення приватних інвестицій в Україну, що об’єднала понад 600 британських і світових компаній.
«Ми працюємо, щоб Україна стала частиною глобальних виробничих ланцюгів британських компаній. Ми націлені на запровадження програм змішаного фінансування для провідних промислових проєктів у співпраці із британськими фінансовими установами та агенціями розвитку, такими, як BII, UKEF, GGF», — наголосилаЮлія Свириденко.
Нещодавно в Україні ухвалено Стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці, й уряд вже почав її реалізовувати. Серед кроків з реалізації державної гендерної політики — масштабування програм зайнятості для підвищення економічної активності жінок. Українська сторона закликала британських колег долучитися до співфінансування грантових програм «єРобота», зокрема компонента «Власна справа» на започаткування або розширення бізнесу.