У цього заходу є своя традиція: учасники перед виступами у будинку культури радують місцевий люд піснеспівом у святих храмах. Тож, щойно приїхавши з Ужгорода до міста Снина в Словацьких Карпатах, камерний хор «Кредо» одразу завернув до місцевого греко-католицького храму. Слова молитов, натхненно передані артистами хору, заполонили всю церковцю (дивно, але ще недавно на її місці стояв гараж). Коли хористи заспівали «Господи, почуй молитву» А. Архангельського, у них самих на очі навернулися сльози. Участь закарпатського хору в недільній літургії Яна Златоуста стала подарунком, за який священик Славомір Мергеш і віряни довго дякували.
У 22-тисячній Снині живе чимало тих, хто веде рід з українського кореня. Тож фестиваль організовує Союз русинів-українців Словаччини, голова центральної ради якого Петро Сокол вважає подію однією з головних для національної меншини в цій країні.
— Учасники з різних країн виконують кращі твори зі свого репертуару. Це дуже корисно для наших хорів, адже триває навчання, переймання кращого закордонного досвіду в хоровому мистецтві, — зазначає він.
Своє мистецтво на 23-му фестивалі в заповненому вщерть міському будинку культури дарували вісім хорів. З України, разом з ужгородським «Кредо», приїхав народний ансамбль «Камертон» Хустського районного будинку культури на чолі з Іваном Мешком, хор зі Львова. Найбільше оплесків дісталося ужгородцям.
— Хорові щойно виповнилося двадцять років, у його складі вчителі, завучі шкіл, навіть академік Національної академії наук України Василь Маринець, — сказав художній керівник і диригент хору Ярослав Кирлик. — Не раз їздили на гастролі до Австрії, Німеччини, бо виконуємо твори різних форм.
Але участь у цьому святі, на якому ми вдесяте, особлива. Тут зачерпуємо у душі свіжого повітря і ще комусь додаємо радості.
Учасників вітала і Генеральний консул України у Пряшеві Ольга Бенч.