Уряд ухвалив План заходів щодо дерегуляції господарської дія льності. План містить 114 заходів. У ньому йдеться про спрощення  умов ведення бізнесу в сільському господарстві, удосконалення  державного митного, санітарного та ветеринарного контролю, телекомунікацій, інфраструктури, будівництва, пожежної безпеки, медичного обслуговування, цінового регулювання, земельних відносин та оподаткування.

«План заходів щодо дерегуляції господарської діяльності — реакція на звернення і сигнали бізнес-середовища про найчутливіші проблеми у всіх галузях, які можна розв’язати шляхом дерегуляції. Однак цим Планом потенціал дерегуляції не вичерпується. Є багато питань, які потребують глибокого аналізу, щоб робити значні системні зміни. Водночас важливо, щоб План виконували і були результати. Державна регуляторна служба спільно з Мінекономрозвитку планують здійснювати всі необхідні організаційні заходи — регулярні звіти на Урядовому комітеті, підготовку доручень першого віце-прем’єра, пов’я заних із забезпеченням виконання плану щодо дерегуляції. Тобто розхолоджуватись органам влади у питанні дерегуляції не дамо», — цитує заяву голови ДРС Ксенії Ляпіної прес-служба відомства.

Протягом двох років поспіль в Україні заходи  з дерегуляції проводять активно. Їх результат, за словами голови ДРС, такий: бізнес заощадив  понад 10 мільярдів гривень, і це без втрат для державного бюджету. Економію дали спрощення процедур, скасування необ∂рунтованих обмежень, скорочення прямих витрат. І це при тому, що виконано не всі пункти Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності. Тобто потенціал де регуляції необмежений.

Позитивні  показники у Мінфіну, Міненерговугілля, Мінагрополітики, негативні — у МОЗ, НКРЗІ. Реформа має перетворити складні та бюрократичні процедури на механізм ефективного регулювання,  який позбавить бізнес надмірного регуляторного тиску і  водночас гарантуватиме безпеку діяльності там, де це необхідно. Ксенія Ляпіна нагадує урядовцям про необхідність  призначення в кожному міністерстві відповідального за дерегуляцію заступника міністра.

Як повідомила Ксенія Ляпіна,   під час дослідження бізнес-середовища України «Щорічна оцінка ділового клімату», проведеного експертами Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», підприємці позитивно  оцінили зміни в регуляторному середовищі, що відбулися  останніми роками. Порівняно з 2012-м, у 2015 році підприємці частіше повідомляли, що немає труднощів, пов’язаних із реєстрацією, та відзначали кращу ситуацію з  організацією перевірок.

Відділ економіки та державного управління
«Урядового кур’єра»