Оголошені переможці цьогорічного конкурсу екологічної фотографії Atkins CIWEM. Конкурс, на який надіслали понад 10 тисяч робіт, має на меті надихати думати про соціальні та екологічні проблеми, йдеться на ВВС Україна. 

Фотографом року стала Сара Ліндстром із знімком лісової пожежі у Канаді.

Люка Массі назвали кращим юним екологічним фотографом за цю роботу «Позер». «Сапсанів знищили у штаті Іллінойс в 1960-х роках, але в 1980-х почалась програма відновлення виду, і тепер лише в Чикаго гніздяться 22 пари, — каже автор світлини. — Одна пара обрала для гнізда балкон чиказького будинку, в 2015 році я слідкував за тим, як вони ростили чотирьох пташенят».

Індійський фотожурналіст Кумар Шантх отримав спеціальний приз за це фото, зроблене на узбережжі в Ченнаї на півдні Індії.

Ще один спеціальний приз отримала німецька фотожурналістка Сандра Хойн.На її фото — викинуті рятувальні жилети біженців, що прямували із Туреччини до Греції.

Нижче — кілька робіт, які увійшли до короткого списку конкурсу. Серед них це фото Бьорн Вона, де зображений будівельник в Паланкарая на острові Калімантан у Індонезії.

Цей вражаючий кадр ферми, на якій культивують чорні перли, зняв Річард Сідей. Вона одна із багатьох в лагуні Маніхікі на островах Кука.

Юан Лю зняв, як двоє чоловіків рибалять на ставку в селищі в провінції Гуанчжоу в Китаї.

Пуян Шадпур зняв це фото під час прогулянки на березі іранського озера Ларак: «Магічне світло планктону ... зачарувало мене так, що я зробив цей кадр».

У «день подарунків» — 26 грудня 2015 року в місті Хедбен-Брідж у Західному Йоркширі в Англії сталась повінь. Стів Морган зробив це фото в той час, коли сирени попереджали сонних жителів про високий рівень води.

Раджу Гхош зробив це фото на ливарному заводі в Колкаті: «На такому заводі плавлять мідь, алюміній та інші метали, і дим шкодить як довкіллю, так і здоров'ю робітників».

Родина кочівників в Ефіопії вирішила переселитись ближче до річки на тлі найгіршої за останні 50 років посухи в країні. «Життя в казані» — це фото в Колкаті зробив Судіпта Дутта Чаудхурі.Усі ці фотографії разом із іншими 60 роботами з короткого списку будуть на виставці в британському Королівському географічному товаристві в Лондоні з 29 червня до 22 серпня.