Одразу на кількох ділянках морського узбережжя, а також у визначеному районі на півдні Одеської області з десантування основних сил розпочався сухопутний етап активної фази українсько-американського навчання «Сі Бриз-2016», передає УНН з посиланням на прес-службу Міноборони.

З десантних кораблів СДК «Юрій Олефіренко» ВМС України та «USS Whidbey Island (LSD 41)» ВМС США на узбережжя Одещини висадилися спільний українсько-молдовсько-грузинський підрозділ та підрозділ Корпусу морської піхоти США. Водночас близько семи десятків українських морпіхів здійснили десантування з літаків у район поблизу важливого об’єкта стратегічного значення.

Заступник командира окремого батальйону морської піхоти підполковник Геннадій Шеремет розкрив деякі деталі сухопутної операції. За його словами, дії багатонаціонального військового угрупування спрямовані на спільне відпрацювання тактичних навиків та взаємодії під час десантування, протидії диверсійно-розвідувальним групам противника, захоплення та утримання важливих об’єктів у кризовому регіоні тощо.

Також офіцер зазначив, що в рамках активної фази українська сторона організувала авіаційну підтримку десантування військ, з моря десантні групи прикривали кілька тактичних груп кораблів від країн-учасниць навчання.

У прес-службі зазначили, що разом з американськими військовими участь у висадці на берег також взяли українські воїни інструктори морської піхоти. Вони отримали змогу ознайомитись з основними етапами підготовки та проведення десантування з корабля на берег Корпусом морської піхоти США, тактичними особливостями та системою управління особовим складом в бойових умовах, перейняти практичний досвід американських колег.

Окрім безпосередньо десантування, військовослужбовці міжнародного угрупування також здійснять марші, у тісній координації між собою візьмуть під контроль та оборонятимуть важливу інфраструктурну споруду, проведуть тренування з обладнання блокпостів, організації пропускного режиму, артилерійських стрільб по надводних цілях тощо.