29 січня у Володимирському соборі Києва відбулася прощальна панахида над прахом видатного українського поета Олександра Олеся та його дружини Віри.

Панахиду-прощання відслужив патріарх УПЦ КП Філарет. Попрощатися з поетом прийшли Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною. Після молебня прах Олександра Олеся та його дружини Віри перепоховали на Лук'янівському кладовищі, які були перевезені до Києва з Чехії після ексгумації.

Панахида-прощання та переховання відбулися на Лук'янівському кладовищі.

«У своїх творах поет не раз доносив, що саме внутрішні чвари та розбрат, невміння об’єднатися заради великої мети, не раз призводили в історії України до трагічних наслідків», – зазначив Порошенко.

Як відомо, Олександр Олесь тривалий час жив та працював за кордоном, у 1944 році помер у Празі, де був похований на Ольшанському кладовищі.

За місце поховання потрібно платити 20 тисяч крон на 10 років. Володимир Михайлишин, який сплачував ренту за могилу Олександра Олеся, нещодавно помер і його поховали там, де була могила українського письменника. Останки письменника та його дружини були ексгумовані та поміщені до депозитарію кладовища. Кошти на перепоховання Олександра Олеся виділив український уряд.