Сьогодні стартує Чемпіонат Європи з футболу Євро-2016. Українська збірна уже прибула до Франції. УНН пропонує подивитися, на яких стадіонах країни будуть змагатися команди.

Стадіон «Стад де Франс» 

Найпопулярніший та найбільший стадіон у Франції. Був відкритий в 1998 році спеціально до чемпіонату світу, вміщує 80 тисяч глядачів. На сьогодні є головною ареною не тільки національної команди Франції з футболу, а й з регбі. Стадіону присвоєно звання одного з найбільших спортивних об'єктів у Європі.

Стадіон «Велодром» 

Марсельський стадіон «Велодром», який є другим за величиною на чемпіонаті, як і багато інших стадіонів у Франції, приймає не тільки футбольні, а й регбійні матчі, також тут часто проходять концерти. Крім того, до середини 80-х років на ньому проводилися змагання з велоспорту про це свідчить його назва. Стадіон неодноразово змінював свій вигляд: так, з моменту відкриття в 1937 році, він зазнав декількох перебудов і наразі вміщує за офіційними даними 67 тисяч осіб.

Стадіон «Альянц Рів'єра»

Цей стадіон рясніє цікавими фактами: найменший 35 264 місця, наймолодший з нині відкритих введений в експлуатацію у вересні 2013 року, крім того, він екологічно нешкідливий і розташований у сейсмонебезпечній зоні, тому його конструкція дуже складна й істотно відрізняється від інших стадіонів.

Муніципальний стадіон «Стадьом де Тулуз»

Цей муніципальний стадіон вболівальники жартома називають «Маленький Уемблі» через зовнішню схожість зі знаменитим англійським стадіоном. Саме тут було зіграно 6 матчів Мундіалю 1998 року, у тому числі й матч 1/8 фіналу між Нідерландами та Югославією.

Стадион «Парк де Пренс» 

Стадіон «Парк де Пренс» (Парк принців) вміщує 49 621 особу. Є домашньою ареною клубу «Парі Сен-Жермен», але не головною футбольною ареною Франції. Стадіон приймав два фінали чемпіонатів Європи: 1960 і 1984 року. На клубному рівні тут відбулися три фіналу Ліги чемпіонів (1956, 1975 і 1981 років) і два фінали Кубка володарів кубків (у 1978 і 1995 роках).

Стадіон «Матмют-Атлантік» 

Багатофункціональний стадіон у місті Бордо. Вміщує 42 115 глядачів. На ньому свої домашні матчі проводить футбольний клуб «Бордо». Будівництво стадіону розпочалося у 2013 році і закінчилося в квітні 2015 року. Обійшлося зведення у 168 млн євро. Відкрили арену «Матмют-Атлантік» 18 травня 2015 року.

Стадіон «Жоффруа Гішар»

Стадіон знаходиться у місті Сент-Етьєн, відкритий у 30-х роках минулого століття. Приймав міжнародні турніри Чемпіонат Європи-1984, Чемпіонат Світу-1998, Кубок Конфедерацій-2003, і навіть Чемпіонат Світу з Регбі-2007. Стадіон вміщує 35 616 глядачів. Стадіон названий на честь Жоффруа Гішара, засновника мережі продуктових магазинів «Казино», який був власником землі, на якій була зведена ця арена.

Стадіон Фелікса Боллара

Стадіон знаходиться у місті Ланс, 200 км на північ від Парижа. Вміщує 38 223 глядачів. На ньому свої домашні матчі проводить футбольний клуб «Ланс». Стадіон відкрили у 1932 році і назвали на честь Фелікса Боллара, комерційного директора однієї з компаній міста, який сприяв розвитку спортивних клубів у Лансі. Спортивна арена побудована в англійському стилі трибуни розташовані впритул до поля.

 

Стад-де-Люм'єр 

Футбольний стадіон у місті Десін-Шарп'є, що поблизу Ліона. Збудовано спеціально до Чемпіонату Європи з футболу-2016, відкрито 9 січня 2016 року. Арена вміщує майже 60 тисяч глядачів. Стадіон є одним із об'єктів комплексу, який розкинувся на площі 50 гектарів, де також знаходиться тренувальна база клубу «Олімпік (Ліон)», готелі та офіси. Нова арена замінила знаменитий «Жерлан» — домашній стадіон «Ліона» з 1950 року, який приймав матчі чемпіонату Європи-1984.