Сьогодні «день народження» німецької вівчарки. Саме 3 квітня вважається «днем народження» універсальної породи, яка є незмінним символом охорони кордону.

Німецькі вівчарки дуже популярні у всьому світі. Уже понад 120 років вони є надійними захисниками, незамінними помічниками, вірними та відданими друзями!

Службовий собака має бути стриманим, слухняним, мотивованим, мужнім та рішучим, у потрібний момент правильно зреагувати у незвичній ситуації. Такими якостями та здібностями, зокрема, наділений «німець».

Порода виведена в Німеччині у другій половині 19 століття завдяки зусиллям засновників Клубу любителів німецької вівчарки на чолі з Максом фон Штефаніцом. Німецькі вівчарки виявилися першокласними поліцейськими й військовими собаками: у часи Першої світової війни вони прокладали телефонні кабелі, підтримували зв'язок, шукали поранених, їх використовували під час патрулювання й варти.

Вівчарки - першокласні поліцейські та військові собаки, адже володіють чудовим нюхом, мужнім характером і чудовою інтуїцією. На службі в українських прикордонників нині понад 1000 собак цієї легендарної породи, йдеться на сайті Державної прикордонної служби України.