31 травня о 17:27 за київським часом космічний пілотований корабель приватної компанії SpaceX «Crew Dragon» з двома астронавтами NASA Дугласом Херлі і Робертом Бенкенон на борту повинен причалити до стикувального адаптера на вузловому модулі «Harmony» американського сегмента орбітальної станції. Відкриття перехідних люків заплановано на 19:45 за київським часом.

30 травня розпочався перший за останні 9 років самостійний пілотований політ американців в космос. О 22:22 за київським часом зі Стартового комплексу 39 космічного центру Кеннеді у Флориді (США) був проведений успішний пуск ракети-носія Falcon 9, що доставив на розрахункову орбіту корабель «Crew Dragon». При цьому перший ступінь ракети після виконання основного завдання здійснила посадку на баржу «Of Course I Still Love You» в Атлантичному океані.

Після прибуття на Міжнародну космічну станцію Дуглас Херлі і Роберт Бенкен приєднаються до основної експедиції МКС-63 в складі командира Крістофера Кессіді (США) і бортінженерів Анатолія Іванишина і Івана Вагнера (Росія).

Роберт Бенкен і Дуглас Херлі. Credit: NASA

На борту станції екіпаж корабля «Crew Dragon» проведе від 30 до 119 діб. Остаточне рішення про тривалість місії NASA прийме тільки після стикування. Переконавшись, що вона пройшла штатно і зауважень до герметичності немає, фахівці будуть щодня оцінювати стан бортових систем корабля.

Завершивши роботу і забравши наукові вантажі, Дуглас Херлі і Роберт Бенкен повернуться на Землю, приземляться вони в Атлантичному океані, недалеко від Флориди, де їх підбере рятувальне судно «Go Navigator».

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»