ВІДЕО
Володимира ЗАЇКИ
"Урядовий кур'єр"

Що ж, це добре, але ж хіба і так мало у Києві музеїв? Таких, як цей, досі не було. Це перший в Україні сучасний інноваційний музей історії, хоч за кордоном такі заклади вже існують.

Класичне розуміння музею як анфілади кімнат, у яких у скляних вітринах щось виставлено і треба зберігати тишу, відійшло у минуле. Музей «Становлення української нації» — це жива книга історії, доповнена сучасними інноваційними технологіями, мультимедійними сюжетами. Експозиція музею переносить вас у будь-яку епоху нашої багатої історії — від часів Трипілля до сьогодення.

Перше, чим здивує музей відвідувача, — понад 100 фігур видатних українців, від княгині Ольги до знакових постатей нашої країни, як-от козаки, Тарас Шевченко, Леся Українка, Богдан Хмельницький тощо, аж до героїв теперішньої московсько-української війни. І всі вони не просто стоять собі окремо, як у класичному музеї воскових фігур, а об’єднані в історичні сюжети, відтворені за описами істориків і підтверджені науковими організаціями. Тож можна бути цілковито певним, що зовнішній вигляд історичних постатей, їхній вік та одяг відповідають тому часу, коли відбувалася подія, показана в сюжеті, або періоду, коли вони були на вершині слави чи в період найбільшого піднесення. Тепер кожен на власні очі зможе побачити, який вигляд мали інші відомі діячі української нації. А деякі персонажі навіть рухаються, скажімо Іван Богун підморгує відвідувачеві, який до нього підходить.