Сьогодні, 10 квітня, Голова Національного банку України Валерія Гонтарева після майже трирічного терміну перебування на посаді Голови Національного банку оголосила про свою відставку з 10 травня 2017 року. Про це вона повідомила під час прес-конференції.

«Як і обіцяла, повідомляю вас про своє звільнення завчасно – за місяць», – заявила Валерія Гонтарева.

Відповідно до Закону України “Про Національний банк України” Голова Національного банку звільняється з посади Верховною Радою України за поданням Президента України, тож Валерія Гонтарева продовжить обіймати свою посаду до рішення Парламенту.

Голова Національного банку наголосила, що інших змін у складі Правління Національного банку найближчим часом не буде.

«Так само не відбудеться і змін у політиці центрального банку. Незмінність обраного шляху – запорука успішності нашої країни та підтримки наших міжнародних партнерів. Національний банк продовжить послідовне втілення тієї політики, яку ви бачили впродовж мого головування», – прокоментувала вона.

Центральному банку України майже за три роки під головуванням Валерії Гонтаревої в умовах війни та політичної нестабільності, глибокої економічної кризи та порожньої державної казни вдалося стабілізувати макроекономічну ситуацію, докорінно змінити “ландшафт” банківського сектору та розбудувати сучасний центральний банк.

«Моя місія виконана. По-перше, країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування. По-друге, очищено банківську систему від неплатоспроможних банків та посилено її стійкість на майбутнє. По-третє, повністю трансформовано Національний банк, перебудовано всі процеси і зараз наш центральний банк – потужна модерна інституція», – підсумувала Валерія Гонтарева.

Що стосується свого бачення подальшого розвитку Валерія Гонтарева наголосила, що на сьогодні спротив змінам на всіх рівнях тільки зростає, проте потрібно продовжувати розпочате та відстоювати незалежність Національного банку, якої вдалося домогтися завдяки оновленню у 2015 році Закону України «Про Національний банк України».

«Я впевнена, що для всієї фінансової системи, для її подальшого зростання дуже важливими є послідовність та збереження політики центрального банку. Національний банк – поза політикою. Це норма і стандарт для всіх розвинених країн, якою хоче стати й Україна. Центральний банк має залишатися незалежним», –  сказала вона.

Голова Національного банку черговий раз підкреслила важливість призначення на посаду Голови центрального банку не політика, а справжнього професіонала, банкіра, технократа.

«Таке моє бачення і я вже запропонувала панові президенту кілька кандидатур свого можливого наступника» – прокоментувала Валерія Гонтарева, зауваживши, що вона впевнена, що дійсно гідний домінант очолить центральний банк України.

Наприкінці своєї промови Валерія Гонтарева наголосила: «Знаю, якщо б усі державні органи проводили реформи як Національний банк, вже зараз наша країна була би на зовсім іншому якісному рівні розвитку». 

Прес-центр НБУ