З перемоги розпочала перший у своїй історії чемпіонат світу українська національна команда. В іспанському Більбао В’ячеслав Кравцов та його партнери обіграли четверту команду американського континенту — Домініканську Республіку.

— Ми серйозно вивчали манеру гри нашого суперника,  кілька разів переглядали відео, — розповів наставник української дружини Майк Фрателло. — У розпорядженні тренерського штабу було стільки інформації,  скільки можливо було зібрати. Але знати конкурента теоретично — це лише півсправи. Найголовніше — доцільно використати цю інформацію, виклавшись на повну.

З огляду на перебіг стартового поєдинку, це синьо-жовтим вдалося. Перші очки нашій команді на чемпіонатах світу приніс Олександр Липовий. За півхвилини здалеку влучно кинув Юджин Джетер, який тепер захищає кольори китайського клубу «Шандунь» — 6:0. Утім, Фелдейн і Соса невдовзі скоротили відставання до мінімуму, а на восьмій хвилині, скориставшись певною розгубленістю наших баскетболістів у захисті, вийшли вперед. Першу чверть домініканці закінчили з мінімальною перевагою.

Четверта десятихвилинка розпочалася за рахунку — 48:40. Ефектний слемданк В’ячеслава  Кравцова і шість очок поспіль Джетера дали зрозуміти, що сьогодні українці перемогу не віддадуть — 64:50. Коли суперники за дві хвилини до сирени скоротили відставання до 9 очок, ще один вкрай потрібний дальній кидок вдався Олександрові Мішулі з «Дніпра».

У другому турі синьо-жовті поступилися збірній Фінляндії. Вирішальним у цій зустрічі виявився епізод, який трапився наприкінці першої чверті гри. Захисник французького клубу «Нансі» Сергій Гладир виконав триочковий кидок, після чого суперник наступив йому на ногу. Нашого снайпера, який у першому поєдинку приніс команді 12 очок, було замінено і на майданчик так і не повернуто. Найрезультативнішим у складі українців став Юджин Джетер — 24 очки, Максим Пустозвонов з київського «Будівельника» добув 15 пунктів.

Сьогодні підопічні Майка Фрателло зіграють ще один  важливий матч — проти Туреччини. Наш суперник на старті поступився збірній США, а в другому турі обіграв команду Нової Зеландії.

Чемпіонат світу-2014

Група C

Україна — Домініканська Республіка — 72:62 (12:13, 15:14, 21:13, 24:22) Україна: Джетер (16), Гладир (12), Корнієнко (9 + 7 підбирань), Липовий (4), Натяжко (2 + 6 підбирань), Кравцов (13 + 7 підбирань), Мішула (8), Пустозвонов (5), Забірченко (3), Зайцев (0)

Україна — Фінляндія — 76:81 (22:20, 15:15, 15:22, 24:24)

Нова Зеландія — Туреччина — 73:76

США — Фінляндія — 114: 55

Туреччина — США — 77:98

Домініканська Республіка — Нова Зеландія — 76:63