Україна та Саудівська Аравія домовилися про спрощення візового режиму та процедури хаджу (паломництва) до святих міст ісламу в Королівстві Саудівська Аравія.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму коментарі, розміщеному на сторінці у Facebook.

«Були досягнуті дуже важливі домовленості щодо спрощення візового режиму. Я з подивом дізнався про те, що на сьогоднішній день візи до Саудівської Аравії є найдорожчими серед усіх країн світу для українців, і відповідно – візи до України найдорожчими для саудитів. Ми з Королем, Його Величністю, домовилися про те, що ми рішуче знижуємо ставки плати зборів за візи і рухаємося до того, щоб забезпечити та полегшити міжлюдські контакти, полегшити можливості для бізнесменів, підприємців, туристів», – сказав він.

Президент також вказав на релігійні обміни та можливість для мусульман-українців (а в Україні проживає до двох мільйонів мусульман) здійснити хадж до Саудівської Аравії.

«Ми домовилися про те, що ми зробимо максимально спрощення процедури хаджу. І я не виключаю, що і з українського боку ми зробимо декілька ініціатив, які допоможуть захистити права українців-мусульман», – зазначив Порошенко.

Міністерство закордонних справ України домовилося про спрощення візового режиму із Саудівською Аравією, підтвердив у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Домовилися спрощувати візовий режим з Саудівською Аравією. Завтра – безвіз з Еміратами. Затока відкривається для України», – написав Клімкін.