ГОЛОВУВАННЯ

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко 11 травня в Стамбулі приступив до виконання обов'язків діючого голови Комітету Міністрів Ради Європи. Україна прийняла у Туреччини естафету головування до листопада 2011 року, коли її місце займе Велика Британія. Під час урочистої церемонії керівник турецького зовнішньополітичного відомства Ахмет Давутоглу передав Костянтину Грищенку символічний "ключ від Європи".

Провідна роль у найбільш авторитетній європейській організації в галузі формування та захисту стандартів демократії та прав людини дозволить істотно зміцнити позиції України в європейському політичному просторі, сприятиме успіху євроінтеграції, визначеної Президентом Віктором Януковичем як пріоритетне завдання державної політики в усіх галузях, повідомляє прес-служба МЗС.

Під час свого головування Україна планує зосередити увагу Ради Європи на питаннях захисту прав дітей, розвитку місцевої демократії, пошуку спільних відповідей на загострення викликів поширення радикального націоналізму та нетерпимості. Наша держава виступає за те, щоб Рада Європи зміцнювалася як базова платформа для формування загальноєвропейських цінностей демократії та гуманізму для всіх країн континенту, незалежно від їх участі в тих чи інших наддержавних об'єднаннях.