ПРИМХИ ПОГОДИ. У грудні минулого року температура повітря в Україні перевищувала норму на 3-5 градусів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив начальник Гідрометцентру Микола Кульбіда.

Він підкреслив, що така ж тенденція простежується і в першій половині січня. Причиною такої теплої погоди Кульбіда назвав домінування над територією України теплих і вологих повітряних мас, які прийшли із Атлантики.

За словами керівника Укргідрометцентру, погода у грудні та у першій половині січня підтверджує тенденції останніх років до сталого потепління клімату у регіоні.

Кульбіда зазначив, що якщо така тенденція триватиме у наступні 50 років, то Україні вже зараз потрібно звернути увагу на перебудову окремих галузей економіки. Він пояснив, що необхідно вже сьогодні змінювати районування для цілого виду сільськогосподарських культур у зв'язку з тим, що потепління несе також загрозу посухи, особливо у поясі степу і лісостепу. «Можливо, що клімат у цих поясах буде нагадувати субтропічний, такий, як у Болгарії і на півночі Греції», - припускає синоптик.

Також, за словами Кульбіди, необхідно вже зараз вирішувати проблему дефіциту прісної води у майбутньому.

For Um